DAYAKÇI ÖĞRETMEN

Okunma: 813
Videoyu Aç DAYAKÇI ÖĞRETMEN
A
a

Ağapınar İlkokulu’nda R. A. Adlı kadın öğretmenin öğrencilere şiddet uyguladığı ve kötü muamele yaptığı iddia edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, bu öğretmenle ilgili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iki soruşturma açtığını belirterek; “Gereken yapılacaktır” dedi.

Ağapınar Mahallesi’nde bulunan  İlkokulda sınıf öğretmeni R. A’ın birinci sınıf öğrencilerini dövdüğü ileri sürüldü.

VELİLER TEPKİLİ
Veliler teneffüs saatlerinde öğrencilerin ‘okul bahçesinin dışına çıkıyor’ diye  o öğretmen tarafından şiddete maruz kaldıklarını söyledi.  Harun Demirtaş adlı veli “Çocuklar okula seve seve geliyordu, şimdi ise ağlayarak geliyor. Benim çocuğumu yakasından tutmuş kaldırıp atmış. Elinin tersiyle tokat atmış, dudağında patlama var. Öğretmenin disiplinli olmasını anlarım. Ama çocuğa vurmasını anlayamıyorum. Bir çocuk sonuçta okula seve seve geliyordu, şu anda ağlayarak geliyor. Çocuklarda büyük bir korku var. Bu çocuklara okulu sevdirmesi, bir anne şefkati göstermesi gerekirken yaptığı yaklaşım hoş bir davranış değil. Biz gereğinin yapılması için hakkımızı aramaya çalışıyoruz” diye tepki gösterdi.

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ
Veli Serdar Taşdemir; “Benim kız kardeşimin yakasından tutup ittirmiş. , Daha sonra kız kardeşime ‘bunu  annene babana söylersen seni karakola vereceğim’ diye tehdit etmiş.  Sınıfta  amcamın kızının kafasına kalem batırmış. Okul  Müdürüyle konuştum.  O öğretmeni savunuyor. İstediği kadar savunsun ben karakola gidip şikayette bulunacağım” dedi. 1. Sınıf öğrencisi minik Nurhayat Demirtaş yaşadığı olayı anlatarak, “Dışarıya çıktığımız zaman hepimizi tek ayak üstünde bekletti. Sonra aldı bize eliyle vurdu. Benimde ağzıma vurdu” dedi. Veli Çiğdem Taşdemir de kızına şiddet uygulandığını ileri sürerek, “Dayakçı öğretmenden şikayetçiyim, bu okulda istemiyorum. Kızıma şiddet uyguluyor. Kızımın yakasından tutup silkelemişti. Ben yanına gittim 7yakasından tutup neden silkeledin’ dedim. Bana’ çok biliyorsan kızını al git’ dedi. ‘Kızını çok seviyorsan yanı başında otur bekle’ dedi. Bir öğretmenin bunu bana demeye hakkı yok. Benim kızımı sınıfta, annene söylemeyeceksin diye tehdit ediyor. Benim kızım öğretmenden korkusuna onun yanında bir şey diyemiyor ama eve gelince her şeyi anlatıyor. Ben şikayetçiyim, bu öğretmeni bu köyde bu okulda istemiyoruz” ifadelerini kullandı. İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, bu  öğretmenle ilgili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iki soruşturma açtığını belirterek; “Gereken yapılacaktır. Gerekirse o öğretmeni okuldan da alırız” dedi. ŞENER ÇETİN’İN HABERİ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi