19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Dayanışma ziyareti

Videoyu Aç Dayanışma ziyareti
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türk Tabipler Birliği Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve yönetim kurulu üyeleriyle  hem hekimlerin talep ve beklentilerini konuştu.

 Yayımladıkları bildiri nedeniyle geçtiğimiz haftalarda hakim karşısına çıkan tabipler ile dayanışma gösteren Çakırözer, “Tek adam yönetiminin meslek örgütlerine baskı ve yasaklamaları karşısında hep birlikte mücadele vereceğiz” dedi. Geçtiğimiz yılın başında yayımladıkları bildiri nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından hedef gösterilen TTB yöneticisi 11 hekim, evleri ve meslek odaları basılarak gözaltına alınmıştı. Tutuksuz yargılanan hekimler, geçtiğimiz haftalarda hakim karşısına çıkarken, CHP’li Çakırözer TTB Genel Merkezi’ni ziyaret ederek yöneticileriyle dayanışma gösterdi. TTB Merkez Konsey Üyesi, Eskişehir Tabip Odası eski Başkanı Bülent Nazım Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda Çakırözer, hekimlerin sıkıntı ve taleplerini de dinledi. 
BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ
Hekimlerin talep ve sıkıntılarını da dinleyen Çakırözer, “Hekimlik topluma adanmış en kutsal mesleklerden biridir. Çalışma koşullarından, özlük haklarının iyileştirilmesine hekimler pek çok sorunla karşı karşıyalar. İnsanların kendilerine güvenerek hayatlarını emanet ettiği kişiler olan hekimlerin sorunlarının her geçen ün çığ gibi büyüdüğünü biliyoruz.  Halk sağlığı için çalışan hekimlerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda hep birlikte çalışacağız” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi