Delikanlı gibi karşı durun

Okunma: 255
Videoyu Aç Delikanlı gibi karşı durun
A
a

Pazar toplantısında konuşan CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Alpu’ya yapılması planlanan kömürlü termik santral konusuna değindi. AK Partili milletvekillerine seslenen Yüksel, “Gerçekten Eskişehirlileri seviyorlarsa, çıkacaklar delikanlı gibi buna karşı duracaklar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatının düzenlediği Pazar toplantısına Milletvekilleri Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel, İl Başkanı Sinan Özkar, Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç ve çok sayıda partili katıldı.
‘HALKA ŞİKAYET EDİYORUM’
Milletvekili Cemal Okan Yüksel de termik santral konusuna değinerek AK Parti milletvekillerine şu şekilde seslendi: “Gerçekten Eskişehirlilerse, Eskişehirlileri seviyorlarsa, menfaatini düşünüyorlarsa kendi ikballerini düşünmeyecekler, çıkacaklar adam gibi delikanlı gibi buna karşı duracaklar. Eğer buna karşı durmuyorlarsa ben kendi adıma söylüyorum, hakkımı helal etmiyorum. Onları Eskişehir halkına şikayet ediyorum.” Çıkarılan yasa ile mühürsüz zarflarında sayılacağına değinen Yüksel, “Yüksek Seçim Kurulu 500 milyon fazla zarf basıyor. Nerede kullanılacak bu zarflar” diye sordu
‘SANDIĞA GÖMECEĞİZ’
Milletvekili Utku Çakırözer ise ‘ittifak yasası’ olarak adlandırılan seçim yasasını kirli ve şaibeli olarak nitelendirdi. Meclise getirilen yeni bir yasa ile çiftçinin kullandığı suya sayaç takılacağını belirten Çakırözer şunları dile getirdi: “Çiftçimize yapmadıkları kalmadı. Suyu da özelleştiriyorlar, satıyorlar. Bu kadar umutsuz bir noktaya gelmiş olmaları aslına bakarsanız onları önümüzdeki seçimde sandığa gömeceğimizin habercisidir.”
MİTİNGLERE İTİBAR EDİLMİYOR
Seçim çalışmaları için daha önce aktif görev almış almamış tüm partililere ihtiyaç duyduklarını ifade eden Özkar, vatandaşın artık mitinglere itibar etmediğine değinerek, halkın siyasileri yanlarında, , tarlasında, kahvesinde görmek istediğini vurguladı. Termik santral konusuna da değinen Özkar, “Gerekirse Alpu Ovasına çadır kuracağız ve vatan toprağını terk etmeyeceğiz” dedi. Özkar, 29 Mart saat 11.00’de Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın katılımı ile Eskişehir’de Şeker fabrikalarının satışıyla ilgili açıklama yapılacağını duyurdu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi