Demokratlarda kongre heyecanı

Videoyu Aç Demokratlarda kongre heyecanı
A
a

Demokrat Parti kongre sürecine girdi. 8 Ocak’ta gerçekleşecek Odunpazarı İlçe Başkanlığına Ertuğrul Balkan aday olurken, mevcut Başkan Hüseyin Özcan 20 Ocak’ta yapılacak İl Kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Basın mensuplarıyla bir araya gelerek kendisini tanıtan DP Odunpazarı İlçe Başkanı Adayı Ertuğrul Balkan, ılımlı, kavgadan ve çatışmadan uzak bir siyaset anlayışı ile hareket edeceğini belirtti. Balkan, “Demokrat Parti olarak demokrasiyi istiyoruz, hürriyeti istiyoruz. Demokrasinin, eşitliğin, hürriyetin ne olduğunu biliyoruz. Amacımız, hedefimiz budur. Bunun için davamızı gençlerimize aktarmamız gerektiğine inanıyorum. Demokrat Parti’de yeni değilim. 1984’ten beri ben bu partinin kayıtlı üyesiyim. Bugün şartlar el verdi. Başkan adayı oldum” dedi. 

BAYRAK YARIŞI
DP Odunpazarı Mevcut İlçe Başkanı Hüseyin Özcan ise kendisinin ilçe başkanlığına değil 20 Ocak’ta yapılacak il kongresinde il başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Bunun bir bayrak yarışı olduğunu söyleyen Özcan, bu bayrağı lekesiz alacağını ve lekesiz olarak taşıyacağını kaydetti.

HER ŞEY YALAN
Daha sonra parti binasında yapılan toplantıda gündemi değerlendiren İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, “Demokrasinin olmazsa olmazı olan seçimler, kanunların teminatı altındadır. Bu nedenle seçimler serbest ortamda, özgürce ve baskı olmadan yapılmalı. Ancak günümüze baktığımızda her şeyde yalan, dolan, oyun, torpil aldı başını gitti. Enflasyonda yaşananlar poşet gündemiyle kayboldu gitti. Enflasyon düşük gösterilerek emekliye yüzde 10 zam yapıldı” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi