TARIM FUARI

DERSLERİ YOK ÖĞRETMENİ VAR

Okunma: 477
Videoyu Aç DERSLERİ YOK ÖĞRETMENİ VAR
A
a

Mesleki Okullarda dokuz ders işlenmediği halde bunların branş öğretmeni olan 15 eğitimci  ihtiyaç fazlası olarak ilimizde görev yapıyor. “Yaşanan bu durum;  “İşlenmeyen dersler için öğretmene ihtiyaç yok ki fazlası olsun” dedirtiyor.

DOKUZ BRANŞ
İlimizdeki Mesleki ve Teknik okullarda;  Metalurji Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi/Trikotaj, Gazetecilik, Halkla İlişkiler Organizasyon, Plastik Teknolojisi, Aile Tüketici Hizmetleri, Grafik ve Fotoğraf/Grafik, Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik, Tarım Teknisyenliği/Bahçe Peyzaj dersleri işlenmiyor. Ama bu olmayan derslerin öğretmenleri ilimizde ihtiyaç fazlası olarak görev yapıyor. 
 
 
NEDEN AÇILMIYOR?
5 Metalurji Teknolojisi, 2 Plastik Teknolojisi, 2 Tekstil Teknolojisi/Trkikotaj, 1 Halkla ilişkiler Organizasyon, 1 Gazetecilik, 1 Aile Tüketici Hizmetleri, 1 Grafik ve Fotoğraf/Grafik, 1 Tarım Teknisyenliği/Bahçe Peyzaj  Öğretmeni, 1 Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik,  meslekleriyle ilgili derslere girmeden maaş alıyor. İlimizde beş öğretmen olmasına rağmen neden bir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Metalurji Teknolojisi bölümü açılmıyor?
 
 
SERAMİK VE CAM
İlimiz ve yakın bölgemizde seramik ve cam sektörü gelişmiş durumda. Mesleki okullarımızda 13 Seramik ve Cam Teknolojisi Öğretmeni var. Yeni bölümler açılmadığı için bu öğretmenlerin 8’i ihtiyaç fazlası olarak görünüyor. Yaşanan bu duruma eğitimciler; “Yeni bölüm açmazsanız, öğretmen ihtiyaç fazlası olur.  Bu sektörde yetişmiş elaman ihtiyacı karşılanmaz” diye tepki gösterdi.


HABERİN DEVAMI AYHAN AYDINER'İN GÖRÜNÜM KÖŞESİNDE
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi