DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Videoyu Aç DESTEĞİMİZ SÜRECEK
A
a

Alpulu kadın üreticiler Kırsal Kalkınma Projeleriyle çiftçilere destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Büyükerşen, “İçiniz rahat olsun. Kırsala olan desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.


Geçtiğimiz dönemde başlattığı Kırsal Kalkınma Projeleri ile üreticilere büyük destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in konukları Alpu’nun Bahçecik Mahallesinden domates üreticisi kadınlar oldu.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Üreticinin ekonomik olarak zor günlerden geçtiği günlerde Başkan Büyükerşen’in yüz binlerce domates fidesi ile kendilerine can suyu verdiğini belirten üretici kadınlar, Büyükerşen ve ekibine teşekkür etti. Gündüzler Mahalle Muhtarı ve Gündüzler Dernek Başkanı Selim Kurnaz ile Bahçecik Sulama Kooperatifi Başkanı İbrahim Topçu’nun da bulunduğu ziyarette, üretici kadınlar Başkan Büyükerşen’den kırsal kalkınma projelerinin devam etmesini talep etti.
ÜRETİCİ DESTEKLENMELİ
Yeni dönemde de kırsal kalkınmayı desteklemeye devam edeceklerini belirten Büyükerşen “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik dar boğazdan çıkmasının tek yolu hep birlikte üretime geçmektir. Kırsal kesimde yaşayan yurttaşlarımızı bu konuda desteklersek inanıyorum ki eski dönemlerde olduğu gibi kendi kendimize yetebilen bir ülke olur ve ithalatın önüne geçeriz. Türkiye samanı, sarımsağı, mercimeği, fasulyeyi ihraç eden bir ülke olmamalı. Köylerimizden kentlere göçü önlemenin yolu da üreticimizin desteklenmesinden geçiyor” diye konuştu.
İÇİNİZ RAHAT OLSUN
Yapılan desteklerin üretici nezdinde karşılık buluyor olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Büyükerşen “Zor günlerden geçtiğinizi biliyorum. Mazot, fide, gübre, ilaç fiyatları sürekli artıyor. Ürettikleriniz ise değerinde satılmıyor. Bizim desteklerimiz ile bir nebzede olsa nefes aldığınızı görmek bizleri çok mutlu ediyor. Ama içiniz rahat olsun. Kırsala olan desteklerimizi sürdüreceğiz. Çünkü biliyoruz ki üretmeyen toplumlar yok olmaya mahkumdur. Sizlerden tek isteğim kooperatifleşmeniz. Çünkü sizlere bireysel destek sağlayamıyorum. Ama kuracağınız kooperatiflere tohum, fide, fidan ve hayvan desteği sağlıyoruz. Kooperatif sayesinde de hem ürettiklerinden hem de kooperatifin ortağı olduğunuzdan elde edilen kardan pay sahibi oluyorsunuz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi