DESTEK OLACAĞIZ

Videoyu Aç DESTEK OLACAĞIZ
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehirli iş insanları ile bir araya geldi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hüsniye Tali ile yönetim kurulu ile komite üyelerinin katıldığı yemekte belediye başkanları ve iş dünyası temsilcileri fikir alışverişinde bulundular.

EKONOMİ ZORDA
Başkan Büyükerşen, “Ülke olarak ekonomimiz zor günlerden geçiyor. Halkımızın yüzünün gülmesi için üreten bir toplum olmamız gerekiyor. Başta tarım olmak üzere sanayide ve ticarette üretime odaklanmamız gerekiyor. Yerel yönetimler olarak bizler de üretime destek verme konusunda kararlıyız. İlçelerimizde zor günlerden geçen üreticimize can suyu olacak Kırsal Kalkınma Projelerimiz kapsamında çiftçilerimize dut fidanı, domates ve marul fidesi dağıtarak tarımı, Halk Süt ve manda hibesi ile de hayvancılığı destekliyoruz. Eskişehir’de halkımızın bu ekonomik krizi en az seviyede hissetmesi için bundan sonraki süreçte de üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ÇAĞDAŞ KENT
Ülkenin içinde bulunduğu durumun kötü yönetimle alakalı olduğunu belirten Kazım Kurt, “31 Mart yerel seçimleri öyle bir noktaya geldi ki Türkiye’nin genel sorunlarının tartışmaktan yerelde yapılanlar ve yapılacaklar konuşulamıyor. Türkiye’nin ekonomik kriz içerisinde olduğunu sizden daha net bilen yok. Bu krizin sebeplerini sizlere anlatmak doğru bir yaklaşım olmaz. Siz zaten sorunları en yakından bilen kişilersiniz. Kentimizde ise durum biraz farklı. Eskişehir’de güven, huzur, barış, paylaşım var diyoruz. Bunun sebebinin de Eskişehirli yerel yöneticiler olduğunu iddia ediyoruz. 20 yıldır Sayın Hocam ve Sayın Ahmet Ataç, son beş yıldır da benim katılmam ile Eskişehir merkezindeki tüm alanlar sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışı ile yönetilmeye başladı. İnsana dokunan, çocuktan yaşlıya kadar herkese hizmet etmeye çalışan belediyelerimiz ile Eskişehir’i çağdaş bir kent haline getirmeye çalışıyoruz. İnsani Gelişmişlik Vakfının düzenlemiş olduğu bir anket çalışmasında Eskişehir ve ilçeleri Türkiye’de insani gelişmişlik standartları en yüksekler arasında gösteriliyor. Bunda çeşitli faktörler etkili, sanayinin de buna katkısı var, ticaretin de buna katkısı var, kültürün de buna katkısı var. Topyekûn bir kent nasıl olması gerekiyorsa bunu hep birlikte başarıyoruz. Ben Eskişehir’deki odalarımıza ve sivil toplum
kuruluşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kent yaşamına birlikte karar verelim. Kentin bundan sonraki gelişimini birlikte düzenleyelim. Eğer bu birlikteliği sağlar isek Eskişehir’in her alanda daha da öne çıkacağına inanıyorum” dedi.

GURURLUYUZ
Ahmet Ataç ise “1999’da başlayan yerel yöneticilik sürecim bu döneme kadar geldi. O dönemde Tepebaşı’nın ne halde olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Yapılan yoğun çalışmalar, akıllıca planlamalar, başarılı projeler ve insanlarımızla birlikte hareket ederek bu güzel noktaya geldik. 65 kriterden oluşan ve tarafsız gözlemciler tarafından yapılan bir araştırma olan İnsani Gelişim Vakfı’nın bu sene yayınladığı rapor Türkiye’nin büyük ilçelerini kapsıyor. Burada Tepebaşı Belediyesi Türkiye’de 8. sıraya yükseldi. Bu yaptığımız çalışmaların bir karşılığıdır.Bunlar, Tepebaşı’nın nerelerden hangi noktalara geldiğini çok iyi özetliyor. Eskişehir’e yakışır bir ilçe haline gelmiş olmamızın gururunu yaşıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi