DESTEK SÖZÜ

Videoyu Aç DESTEK SÖZÜ
A
a

AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. EOSB’nin hayta geçireceği Teknik Lise Projesi’ne çok önem verdiğini belirten Avcı, “Hükümet olarak mesleki eğitime çok önem veriyoruz ve böyle projeleri sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, EOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamza Tınas ve Yavuz Ayva da hazır bulundu.
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyetleri ve projeleri hakkında Avcı’ya bilgi veren Başkan Küpeli; “MEGEM Endüstriyel Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerini kurarak sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılıyoruz. MEGEM; CNC Eğitim Merkezi, Otomasyon ve Robotik Eğitim Merkezi, Kaynak Teknolojileri Eğitim Merkezi ve CMM Destekli Kalite Kontrol Merkezi konularında eğitim verme kabiliyetine sahip merkezde ayrıca Tahribatlı, Tahribatsız Metal Laboratuvarı, CMM Ölçüm Laboratuvarı da mevcut. Kurslarımızı tamamlayan öğrencilerimizin işe yerleştirilmesi konusunda elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
BAŞLANGIÇTA 2 BÖLÜM
Küpeli 2019-2020 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlaması hedeflenen ‘Teknik Kolej’ hakkında da Avcı’ya şu bilgileri aktardı: “Nitelikli insan gücünü karşılamak için ‘Teknik Kolej’ projesini hayata geçiriyoruz. Okulumuz başlangıçta 2 bölümle eğitime başlayacak ve sonrasında 6 bölüm açmayı hedefliyoruz. Bölümleri Eskişehir sanayisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücüne göre belirleyeceğiz.”
ÖNEMLİ PROJELER
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyetlerini ilgi ile dinleyen Avcı, Yaşam Parkı Projesi’nin örnek bir proje olduğunu belirtti. Eskişehir’in 2019 Eğitim Başkenti olmasının önemine dikkat çekerek, eğitimin önemine vurgu yapan Avcı, “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi eğitim için önemli projelere imza atıyor. MEGEM ile sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılıyor. Teknik Kolej ile de karşılamaya devam edecek. Eski Milli Eğitim Bakanı olarak hayata geçirilecek Teknik Lise Projesi’nin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hükümet olarak mesleki eğitime çok önem veriyoruz ve böyle projeleri sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu.
YANINIZDAYIZ
Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi’ni ve Teknik Kolej’in inşa edileceği araziyi de gezen Avcı, MEGEM Mekanik Test Merkezi’nin TÜRKAK tarafından akreditasyon sürecinde gerekli desteği sağlayacağını belirtti. Avcı, MEGEM’de CMM Kalite Kontrol ve CNC eğitimi alan kursiyerlerle sohbet ederek şunları söyledi: “Burada almış olduğunuz eğitim çok önemli. Sanayi sizler gibi nitelikli insan gücüne her zaman ihtiyaç duyuyor. Sizlere her zaman ihtiyacımız var. Burada aldığınız eğitim neticesinde kolaylıkla işe gireceğinizi biliyorum.” Her fırsatta sanayicileri de ziyaret ettiğini dile getiren Avcı, sanayicinin ihtiyaçlarını ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmak istediklerini vurguladı. HM
 
1000
icon
Doğa Sever 28 Şubat 2019 18:36

Kızılinlere'de destek sözü verilmişti ama...

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi