DiNLEME SKANDALI

Okunma: 1629
Videoyu Aç DiNLEME SKANDALI
A
a

Mimarlar Odası dinleme skandalı iddialarıyla çalkalanıyor. Oda Yönetim Kurulu Üyesi Banu Gürlek tarafından Yönetim Kurulu toplantılarındaki konuşmaların telefonla gizli kayıt altına alındığı iddia edildi.

KONUŞMA DÖKÜMLERİ
Dinleme olayı, Banu Gürlek’in, Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu hakkında TMMOB Genel Merkezi’ne vermiş olduğu şikayet dilekçesinin ekinde  gizli olarak kayıt altına alınan gündem veya gündem dışındaki konuşmaların dökümlerini ve Whatsapp grubunda yapılan konuşmalarını sunmasıyla ortaya çıktığı öne sürüldü. 

SESLERİ İFŞA ETMEK
Konuşma dökümlerini kurumu soruşturmak için gelen Soruşturmacıdan öğrenen Oda Başkanı Canan Oytan, Gürlek’ten şikayetçi oldu.  Başsavcılık ‘Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek, özel hayata ilişkin görüntü ve  sesleri ifşa etmek’ iddiasıyla soruşturma başlattı. 

TEPKİLERE YOL AÇTI​
Yaşanan skandal olayla ilgili Mimarlar Odası Şubesi  Yöneticilerinin tanık olarak ifadeleri alındı.  Banu Gürlek’in de ‘şüpheli sıfatıyla’ ifade vermeye çağrıldığı öğrenildi. Eskişehir’in önde gelen odalarından olan Mimarlar Odası’nda yaşanan bu skandal camia içerisinde tepkilere yol açtı.

Haberin devamı Ayhan Aydıner'in Görünüm köşesinde.

http://www.sonhaber.com.tr/makale/dinleme-skandali/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi