DİŞİMİZİ SIKACAĞIZ

Okunma: 264
Videoyu Aç DİŞİMİZİ SIKACAĞIZ
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan İl Başkanı Sinan Özkar, “Bir buçuk yıl dişimizi sıkacağız” dedi.

CHP İl Başkanlığı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan Milletvekilleri Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel, tüm İlçe Başkanlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. 2019 hedeflerinin ve sandık çevresi örgütlenmesinin üzerinde durulduğu toplantıda Özkar, her an seçim olabilecek şekilde çok iyi hazırlanmak gerektiğini vurgulayarak, “Sizlerden istediğimiz hızla sandık çevresi sorumlularını örgütlemeniz. Adım atmadığımız ev, gitmediğimiz yer kalmamalı” diye konuştu.
MÜCADELE EDECEĞİZ
Özkar ülke menfaati ve gelecekteki kalıcılığımız için, “2019’da varlık nedenimizi ortadan kaldıran bir durumun içine girmek yerine bir buçuk yıl dişimizi sıkacağız. Evimizden, işimizden, malımızdan fedakarlık edecek ve bu bir buçuk yıl gerçek bir mücadele ve çalışma ortaya koyacağız, koymalıyız. Koymazsak eğer ortada legal siyaset diye bir şey kalmayacak, tek bir adamın ağzına bakan bu sistemde meclisin, siyasi partilerin bir önemi kalmayacak” diyerek 2019’da seçimin kaybedilmesi durumunda ne partinin, ne milletvekilliğinin ne de belediye başkanlığının bir öneminin kalmayacağını söyledi.
SERT OLACAĞIM
2019 seçimlerine diğer genel seçimler gibi bakılmamasını ve bunun gerçekten 1919 şartlarındaymış gibi ciddiye alınması gerektiğiniz ifade eden Özkar, “Bu seçimi çok ciddiye almalıyız arkadaşlar. Kimseyi kaybetmeye, dışarıda bırakmaya lüksümüz yok. Birlik olmalıyız, herkese kucak açmalıyız” dedi. Referandumda ve Adalet Yürüyüşü’nde yakalanan parıltı ve öncü modelin kaybolduğunu söyleyen Özkar şunları aktardı: “İnsanlar genel başkanlık, milletvekilliği, belediye başkanlığı sevdasına düştü. Bu elbette hakları ama ülkenin şu durumunda ve üstelik bunu partiyi yıpratarak yaptıklarında ben bunu kabul edilemez buluyorum. Ben bu dönem bu tarz şeylerin karşısında daha sert olacağım.”
Toplantıda belediye başkanları ve milletvekilleri de güncel konulara değindi. Büyükerşen Ilıca Göleti ve termik santral hakkında İlçe Başkanlarını detaylı bilgilendirdi. Usluer sandık örgütlenmesinin önemine dikkat çekti. Kurt ve Çakırözer gündemde yer alan bazı konuları dile getirdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi