DOĞA HARİKASI SAKARYABAŞI

Okunma: 273
Videoyu Aç DOĞA HARİKASI  SAKARYABAŞI
A
a

Sakarya Nehri'nin doğduğu yer olan Çifteler Sakaryabaşı yeşilin her tonunu yansıtan görüntüsüyle tam bir doğa harikası. Dünyanın en önemli tatlı su dalış merkezi de olan Sakaryabaşı yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Çifteler Belediyesi Başkanı Metin Özen önderliğinde 2-3 kat daha genişletilen ve turistik faaliyetlerin arttığı bölge, Eskişehir ve çevre illerden ziyaretçi akınına uğradı. 12 ay boyunca dalış yapılabilen nadir bölgelerden olan Sakaryabaşı bölgesi, su sporları sevdalılarının da buluşma noktası oldu. Sakaryabaşı bölgesinin, Çifteler'in en büyük değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Metin Özen, yeni projelerin de kısa sürede hayata geçeceğini dile getirdi. 
Ziyaretçilerin ilgisinden dolayı çok memnun olduklarını dile getiren Başkan Özen, yeni projeler üzerine çalıştıklarını dile getirerek şunları kaydetti: "Biz Ankara’ya 190 kilometre, Afyon’a 100 kilometre, Eskişehir’e 66 kilometre bir mesafedeyiz. Gerçekten de insanların ilgisinden memnunuz. Sakaryabaşı, başlangıçta dediğimiz gibi en büyük hazinemiz. Daha yapacak çok işimiz var. Eminekin regülatörüne kadar bildiğiniz gibi bizim projelerimiz. Tekne gezintileri, kamp alanları, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, suyun üstünde otel, alışveriş merkezi ve lokantalar oluşacak. Bu sistemin üzerine çalışıyoruz. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansından (BEBKA) projemiz onay aldı. O da gerçekleştiğinde bisikletle, ATV ile gezilme imkanı olacak. Dalış malzemelerimizi genişleterek tekne gezintilerine başlayacağız inşallah." İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi