Dolar ve euro yine rekorla başladı!

Videoyu Aç Dolar ve euro yine rekorla başladı!
A
a

Dolar haftaya Türk Lirası karşısında 4.33 seviyesinin üzerine çıkarak güçlü bir yükselişle başlamasının ardından dün 4.30 düzeyine inmişti ancak akşam saatlerinde 4.37 TL'yi gördü. Siyasi belirsizlik ve Orta Doğu'da artan gerilimle dolar saat 07:20'de 4.3981 ile en yüksek seviyesine ulaştı. Euro da 5.2480 ile zirveyi gördü

Dolar Türk Lirası karşısında haftaya güçlü yükselişle başladı. Geçen haftayı 4.3150 civarında kapanan Dolar/TL , dün 4.35 üzerini gördü ancak gün içerisinde gevşeyerek 4.30'a geriledi. Dolar / TL gün boyu 4.30-4.32 seviyelerinde dalgalanmıştı.

Parite akşam saatlerinde gün içi en yüksek seviyesi olan 4.3710'a dokundu. 

Bankacılar küresel piyasalarda gelişmekte olan para birimlerinin bugün genel olarak dolar karşısında değer kazandığını ancak TL'nin negatif ayrışmaya devam ettiğini belirtiyorlar.

Negatif ayrışmada bugüne kadar bilinen siyasi ve makro endişelerin yanı sıra beklentilerin üzerindeki cari açık ve  faiz söylemleri de neden olarak gösterildi.

Dolar / TL sabah saat 07:20'de artışa devam ederek 4.3981 ile yeni zirvesine ulaştı. Euro da tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Euro/TL dün gün içinde yüzde 1'den fazla yükselerek, 5.20 seviyesini aşarak rekor seviyeye ulaşırken, 5.2480 TL ile sabah saatlerinde rekor tazeledi.

Kurda erken saatlerdeki bu yükselişin siyasi alandaki belirsizlik ve Orta Doğu'da artan gerginliğin gelişen piyasa varlıkları üzerindeki baskısından kaynaklandığı kaydediliyor.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi