Düğünde altın devri kapandı

Okunma: 281
Videoyu Aç Düğünde altın devri kapandı
A
a

Son günlerde artan altın fiyatları, vatandaşı da zor duruma soktu. Düğün sezonu açıldı ancak vatandaş ya düğüne gitmiyor ya da altın yerine para takıyor.

Altın fiyatları gün geçtikçe artıyor. Artan fiyatlar ise en çok vatandaşı zorluyor. Düğün sezonu açıldı, ancak fiyatların yüksek olmasından dolayı ne alım ne de satım yapılabiliyor. Altındaki artışı ve ekonominin gidişatını sorduğumuz vatandaşlar, durumun iç açıcı olmadığını söyledi.

ARTMASI
İYİ OLDU
Fazıl Özkara: Vallahi altının artması çok iyi oluyor. Daha artsın da millet yatırım yapsın. Düğünlere giderken büyük altın takıyorduk, şimdi küçük takıyoruz. Ekonominin şu an çok hoşuma gidiyor. Maddi durumu iyi olmayanlar nakit alsın, kredi kartı kullanmasın.
KORKUYORUZ
Hilmi Yılmaz: Korkuyoruz. Altın aldı başını gidiyor, kara kara düşünüyoruz. Düğüne giderken altın takamıyoruz artık. Emekliler altını nasıl taksınlar? Aldığımız maaş belli. Dolar altın fiyatı belli. Düğüne bile gidemiyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin.
SIKINTI YAŞIYORUZ
Gülnaz Güngör: Her şey pahalandı artık. Düğünlere altın falan götüremiyoruz, paraya düştü. Çeyrek altın 375 lira oldu. Biz en fazla 200 lira takabiliyoruz düğünlerde. Maddi sıkıntı yaşıyoruz. Her şey pahalandıkça sıkıntı çekiyoruz.
CEZAMIZI ÇEKİYORUZ
Cavidan Germiyanoğlu: Dışa bağımlılığın cezasını çekiyoruz. Altının ve doların artması da bizim ne kadar üretemeyen dışa bağımlı bir ülke olduğumuzun kanıtıdır. Düğüne giderken önceden altın takıyorduk, şimdi 50-100 lira takabiliyoruz. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi