Dünyada sonuncuyuz

Okunma: 368
Videoyu Aç Dünyada sonuncuyuz
A
a

Gazeteci- Yazar Tuluhan Tekelioğlu ‘Organ Nakli Bilgilendirmesi ve Bağışı Semineri’nde konuştu. Tekelioğku kadavradan organ bağışında dünyada son sırada olduğumuzu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi ve Yunus Emre Rotary Kulübü’nün birlikte düzenlediği “Organ Nakli Bilgilendirmesi ve Bağışı Semineri” Büyükşehir Belediyesi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi.Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu ve Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Funda Günaydın’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde katılımcılar “Yeni Hayat” belgeselini izlediler. Kadavradan organ bağışında dünyada en son sıralarda olduğumuzu vurgulayan Tuluhan Tekelioğlu katılımcılara “ İnsanlara öldükten sonra hayat verebiliriz bunun için de çevremizdekilere bu konunun önemini anlatmak zorundayız. Beyin ölümü gerçekleşen bir insan sekiz kişiye hayat verebilir” dedi. Tekelioğlu, Organların ölümsüz olduğunu 70 yaşındaki bir insan böbreğinin 4 yaşındaki bir çocukta yaşayabileceğini anlattı. Funda Günaydın ise yakınlarını kaybeden ailelerin en çok biz oranları bağışlamak istiyoruz fakat ölen yakınımız bize böyle bir şey vasiyet etmedi diyerek organ bağışından vazgeçtiklerine dikkat çekti. Böyle durumların yaşanmaması için hayattayken organ bağışı için gönüllü olunması gerektiğini söyledi. HM
 
1000
icon
Jale Kota 3 Aralık 2017 15:44

Mezarda çürüp gidecek organlarımız bari arkamızdan biri hayata tutunur. Cimriliğin bu kadarı da annlamsız. Elbiseni bırakıyorsun ardında Ruhun çıkınca bedenin de boş çuval gibi kalıyor arkanda. Ha boş çuval ha elbise aynı işte.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi