DURGUN PAZAR!

Videoyu Aç DURGUN PAZAR!
A
a

Yılbaşının beklentiyi karşılamadığını belirten Kurtuluş Pazarı esnafı, fiyatların geçen yıla oranla aynı olmasına rağmen müşteri bulamamaktan yakındı.

Kurtuluş Kapalı Pazarında durumun içler acısı olduğunu söyleyen esnaf Emin Özkaya, “Önceleri yılbaşı gelmeden 15 gün önceden pazarımız full çekerdi. Üç gün sonra yılbaşı gelecek pazarın halini görüyorsunuz. Müşteriyi mumla arar vaziyete geldik. Burada her bütçeye göre meyve ve sebze bulunmakta. Yeşillik olayı Eskişehir’imizde zaten bedava desek yeri var. Üretici bölgeyiz. Burada her şey bedava ama müşteri bulamıyoruz” dedi. Yılbaşından sonra meyve fiyatlarında bir artış beklemediklerini belirten Özkaya, “Fiyatlar aynı seride devam eder. Şu anda ürün bol. Fiyatlar normal, normalin altında diyebiliriz. Yılbaşından beklentimiz yok” diye konuştu.

MÜŞTERİ YOK
Diğer bir pazar esnafı Hurşit Altın ise fiyatların olması gerekenden daha düşük olduğunu ifade ederek, “İhracat durgun. Mallar satılmıyor. Pazarlarda iş yok. Her şey ekonomiye bakıyor. Alım gücü kalmadı. Müşteri gelmiyor pazara. Sıkıntı yaşıyoruz. Hava soğuk” ifadelerini kullandı. Limon satan Ali Altın da piyasaya göre meyvelerin ucuz olduğunu vurgulayarak, “Geçen yıla göre fiyatlar değişmedi, aynı. Şu fiyatlara kazanamıyoruz. Meyvelere zam gelmiyor. 2019’da da fiyatlar aynı olacak. Para kazanmamız çok zayıf. Alışveriş yok. Parası olan alıyor. En çok mandalina, elma satılıyor. Kestane fiyatları yüksek bu sene. Vatandaş az az alıyor. Yılbaşı için alışveriş artmadı. Hafta sonu artar diye bekliyoruz” dedi.

ÜRÜN FİYATLARI
Tezgahlarda ise, ayva 5 lira, armut 6 lira, kivi 10 lira, portakal 2.50-5 lira, elma 4 lira, kestane 30 lira, muz 6.50 lira, mandalina 3.50 lira, nar 5 lira, cennet hurması 7 lira, limon 5 lira, limonun tanesi 1 liradan satışa sunuluyor. HM
1000
icon
Nail 28 Aralık 2018 09:42

pazar çok bakımsız belediye bu işe bir el atmalı

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi