19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

DUYARLILIK TEŞEKKÜRÜ

Videoyu Aç DUYARLILIK TEŞEKKÜRÜ
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliği Doğal Yaşam Merkezi’nde 2 bin 100 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Gerçekleştirilen programa Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, 27 okuldan yaklaşık 2 bin 100 öğrenci, veliler, öğretmenler ve hayvanseverler katıldı. Öğrenciler ilk olarak Doğal Yaşam Merkezi’ni gezdi. Ardından temizlik işçilerinden kurulu Eko Şov Ritim Grubu, sevilen çocuk şarkılarını seslendirdi. Ellerinde Türk Bayrakları ile şarkılara eşlik eden çocuklar, İzmir Marşı’nı da hep bir ağızdan söyledi.
TEK İHTİYAÇ SEVGİ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da çocuklarda hayvan sevgisinin önemine dikkat çekerek “İnsanlar, hayvanlarla birlikte dünyaya geliyor. Yaşamlarımızı birlikte sürdürüyoruz. Onlara kötülük yapanlar, herkese kötülük yapar. Hayvanlar bizim için çok kıymetli. Onların olmadığı bir dünyada insanların da yaşam şansı olamaz. Onların en büyük ihtiyacı ise sevgidir. Onları sevdiğiniz sürece hayvanlar da sizleri her zaman sevecektir” ifadelerini kullandı.
PLAKET VERİLDİ
Daha sonra yılın hayvansever ödülü, trafik kazası geçirdikten sonra Doğal Yaşam Merkezi’nde tedavi olan Zıpzıp isimli köpeği sahiplenen Bahçeşehir Koleji öğrenci ve öğretmenlerine takdim edildi. Ardından en çok mama bağışında bulunan Ülkü İlkokulu, Hürriyet İlkokulu, Meserret İnel İlkokulu, Çağdaş Okulları öğrencilerine de teşekkür belgeleri takdim edildi. Ayrıca sokak hayvanlarına mama ve ilaç desteği veren vatandaşlara da plaket verildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi