19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Eğitime zam engeli

Videoyu Aç Eğitime  zam engeli
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Mihallıççık ve Alpu’nun bazı köylerindeki 11 ortaokul, 19 lise öğrencisinin bir haftadır okula gidemediğini söyledi. Çakırözer, Milli Eğitim Müdürlüğü ile servisçilerin fiyat konusunda anlaşamadıkları için öğrencilerin mağdur olduğunu söyledi.

30 ÖĞRENCİ OKULSUZ
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de 30 öğrenci hala okullarına başlayamadı. Taşımalı eğitim yapılan Mihallıççık ve Alpu’nun bazı köylerinde servis araç şoförlerinin hükümetin belirlediği servis ücretini az bulması nedeniyle öğrencilerin okula gidemediğini belirten CHP’li Çakırözer, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması talebiyle soru önergesi veren Çakırözer, “Okulların açılmasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’imizde onlarca öğrenci hala okuluna başlayamadı. Bu öğrencilerimizin mağduriyetleri hala neden giderilmiyor?” dedi.

ANLAŞAMADILAR
Milli Eğitim ile ihaleye çıkan servisçiler arasında fiyat konusunda mazot zamları gerekçesiyle anlaşma sağlanamadığı için servissiz kalan öğrencilerin okullara gidemediğini belirten Çakırözer, “Milli Eğitim servislere birim başına 330 TL fiyat belirlemiş. Servisçiler ise akaryakıta gelen zamları gerekçe göstererek 440 TL istemişler. Anlaşma sağlanamadığı için de şu anda sadece bizim bildiğimiz Yeşilyurt, Yalımkaya, Bozan, Ağaçhisar ve civar köylerden 30 öğrenci okullarına gidemiyor. Yaşanan mağduriyetlere ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve diğer mülki amirlere başvuru yapılmasına rağmen hala bir şey yapılmaması, bir haftadır öğrencilerimizi okulsuz bırakmak hepimiz adına utanç verici” diye konuştu. Ayrıca Çakırözer, Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre geçen yıl ülke genelinde 1 milyon 322 bin 281 öğrencinin taşımalı eğitim gördüğünü söyledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi