Ekmek kapınıza sahip çıkın

Okunma: 205
Videoyu Aç Ekmek kapınıza sahip çıkın
A
a

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal’dan oluşan TÜLOMSAŞ Motor Fabrikasında incelemelerde bulundu. TÜLOMSAŞ çalışanlarının gayretiyle ciddi bir noktaya geldiklerini vurgulayan Yıldırım, "Fabrikanıza, ekmek kapınıza sahip çıkın” dedi.

TÜLOMSAŞ Genel MüdürüHayri Avcı TLM6V185 Tipi Dizel Motor Üretimi ve Yenikapı Metro Araçlarının Cer Motoru üretimi hakkında heyete bilgi verdi.TÜLOMSAŞ çalışanları, Altay Tank Motoru imalatında görev almak istediklerini Başbakan Yıldırım'a iletti.
Yıldırım, yaptığı konuşmada, ihracata yönelik yeni nesil lokomotif yapımları, yerli katkıyı artıracak imalata yönelinmesi ile yerli ve milli tren projesi gibi önemli konularda kararlar alındığını belirtti.Bu konularda TÜLOMSAŞ çalışanlarının gayretiyle ciddi bir noktaya geldiklerini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:"Fabrikanıza, ekmek kapınıza sahip çıkın. Yüzyıllık birikimi yüzyıllık geleceğe taşıyalım. TÜLOMSAŞ'ın, demiryollarımızın ihtiyacı olan araçların imalatına, savunma sanayimizin ihtiyacı olan araçların yapılmasına, kısacası bağımsızlığımıza yönelik çalışmalarımıza büyük katkısı, desteği var.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi