EKONOMİYE MİLLİ DESTEK

Videoyu Aç EKONOMİYE MİLLİ DESTEK
A
a

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Güler, ‘Enflasyonla Mücadele Programı’ kapsamında 2018 yılı sonu itibariyle süresi dolan KDV ve ÖTV indirimlerinin yeni yılda da 3 ay boyunca devam etmesinin memnuniyet verici olduğunu vurguladı.


ETO Başkanı Metin Güler, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sürdürülen ‘Enflasyonla Mücadele Programı’ hakkında değerlendirmede bulundu.
160 ODA KATILDI
‘Enflasyonla Mücadele Programı’nın döviz kurlarındaki yükselişle hızlanan enflasyonun kontrol altına alınmasına katkı sağladığını kaydeden Güler, Türk özel sektörünün devletimizle birlikte topyekun bir duruş sergilediğini, 81 il ve 160 ilçedeki odaların ve borsaların bu programı sahiplenip, firmalarla birlikte katılım sağladığını dile getirdi. Enflasyonla mücadelenin 2019’da da aynı şekilde devam etmesini arzu ettiklerini kaydeden Güler, enflasyonla mücadelenin aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle de mücadele etmek anlamına geldiğini ifade etti.
BÜYÜK DAYANIŞMA
Enflasyonla mücadeleyi ne kamunun ne de özel sektörün tek başına yapabileceğinin altını çizen ETO Başkanı Güler, enflasyonla mücadelede herkese sorumluluk düştüğünü vurguladı. TOBB çatısı altındaki oda ve borsaların Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte milli bir dayanışma ile 2019’da da enflasyonla mücadele için çaba göstermeye devam edeceğini belirten Güler, üretim ve istihdamda öne çıkan sektörleri desteklemek amacıyla 2018 yılı sonu itibariyle süresi dolan KDV ve ÖTV indirimlerinin yeni yılda da 3 ay boyunca devam edeceğini söyledi. Bu durumun memnuniyet verici olduğunu kaydeden Güler, kamu ve özel sektör istişaresi ve koordinasyonu ile Türkiye’nin yeniden büyüme sürecine girmesini ümit ettiğini dile getirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi