ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Elinizi taşın altına koyun

Videoyu Aç Elinizi taşın  altına koyun
A
a

Vatandaşlar döviz kurlarındaki dalgalanma sonrasında ürünlere yapılan fahiş zamların geri alınmasını bekliyor. Dolar fiyatının düştüğüne dikkat çeken vatandaşlar, herkesin enflasyonla topyekun mücadelede elini taşın altına koyması gerektiğini savunuyor.

Geçtiğimiz aylarda döviz kurlarındaki yükseliş neden gösterilerek ürün ve hizmetlere yapılan zamlar yerini korumaya devam ediyor. Özellikle doların bugünlerde son 10 haftanın en düşük seviyesini görmesi ve hükümetin açıkladığı ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programına rağmen beklenen indirimlerin henüz pazara yansımaması ise tüketicilerin zor durumda kalmasına neden oluyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan tüketici dernekleri ve vatandaşlar ise fiyatların bir an önce normal seviyelere inmesini talep ediyor. 
TÜKETİCİYİ TATMİN ETMİYOR
Zamların geriye alınması konusunda satıcı ve sağlayıcılar pek istekli görünmüyor” diyen Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman Bakal, açıklamalarında, “7 lira 30 kuruşlara çıkan dolar son zamanlarda 5 lira 60 kuruşlara kadar düştü. Şimdi satıcı ve sağlayıcıların yaptıkları bu hadsiz, hesapsız ve vahşi zamları geri almaları gerekiyor. Buradan kendilerini uyarıyoruz. Fiyatlar yükselecek diye karaborsaya attıkları, depoladıkları ürünleri bir an evvel fiyatını düşürerek satsınlar. Yüzde 10 indirim gibi uygulamalar tüketicileri tatmin etmiyor. Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında ellerini taşın altına koymalılar” dedi.
ESKİ FİYATLARA DÖNSÜNLER
Tüketicilerden Kurtuluş Çıldır da yaptığı açıklamalarda, bu fırsatçıların şikayet edilmesi gerektiğini vurgulayarak “Dolar yükseldiği zaman 1 liralık mal 5 lira oldu. 2-3 ay önce millet büyük bir gaflete geldi. 7 lira 20 kuruş olan dolar 5 lira 50 kuruş civarına indi. Bunları vatandaş bilmiyor. Bütün sektörler neredeyse yüzde 40 zam yaptı. Şimdi de 'yüzde 10 indirim yaptık' diyorlar. Zaten yüzde 40 zam yapmıştın. Onun yüzde 10’unu geri alsan ne olacak. Madem dolar düştü eski fiyatlara dönsünler” diye konuştu.
ARTIK PARA YETMİYOR
Başka bir tüketici Gülçin Özer ise, “47 yaşındayım hala çalışıyorum. Bizim çocuklarımız ne olacak. Kendi gençlerimizi düşünmemiz gerekiyor. Benim küçük oğlum şu an asker. Ona 2 aydır 400 lira gönderirken 700 lira göndermeye başladık. Yetmiyor çünkü çocuğa. En basit örneği bu. Evde en basit gıda ihtiyacı karşılanıyor. Yoksa giyim gibi şeylere bakıyorsun ‘Hiç gerek yok, olanlarla yetinirim’ diyorsun. Kimsenin eli cebine gitmiyor artık” ifadelerini kullandı. İHA
 
1000
icon
kenan 23 Ekim 2018 10:18

boş laf binlar bim bunu çok yapmış gör bak herşeye yine çok fena zam yapmış

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi