EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Videoyu Aç EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ
A
a

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir bir cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Eskişehir sanayisinin kuvvetli olduğu ‘havacılık, raylı sistemler ve bor’ sektörlerinde son zamanlarda güzel çalışmalara imza atıldı” diye belirtti.


İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında gerçekleşti. Eskişehir Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Akın Ağca, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Hasan Yoldaş, Büyükşehir Belediyesini temsilen Ayşe Ünlüce, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, ETO Başkan Vekili Emre Demir il e ilgili kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.
ÖNE ÇIKACAK
İstihdama yönelik yapılan çalışmalara önemli katkılar sunan kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Vali Çakacak, “Eskişehir, Organize Sanayi Bölgesi’nde 41 bini aşan çalışanı, OSB dışındaki büyük işletmeleri, küçük sanayi işletmeleri ve nitelikli işgücünün istihdam edildiği Türkiye’nin önde gelen sanayi illerinden birisidir. Eskişehir, sahip olduğu jeostratejik konumu, yeraltı kaynakları, nitelikli sanayi kuruluşları, eğitim seviyesi yüksek genç ve dinamik nüfusu, gelişmeye açık üç üniversitesi; ‘bor madeni, raylı sistemler ve havacılık’ gibi özel gelişim sahaları ile önümüzdeki on yıl içinde daha fazla öne çıkacak bir il olacaktır” ifadeleri kullandı. 
İŞ BİRLİĞİ VURGUSU
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun her üç ayda bir toplandığını dile getiren Vali Çakacak, şunları söyledi: “Meslekî eğitim veren ortaöğretim kurumlarımız ile ilimiz üniversitelerine büyük işler düşmektedir. Üniversite - Milli Eğitim - Sanayi iş birliği bu konuda son derece önemlidir. Eskişehir sanayisinin kuvvetli olduğu ‘havacılık, raylı sistemler ve bor’ sektörlerinde son zamanlarda güzel çalışmalara imza atıldı. Eskişehir bir cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bizler de geleceği şimdiden öngörerek Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için kurum ve kuruluşlar olarak elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor. Amacımız; insanımızın daha donanımlı ve nitelikli bir şekilde yetişmesi, kendi ülkesi ve kendi ili içinde iyi bir iş bulabilmesi, üretime doğrudan katılması ve beyin göçünü düşünmemesidir.” Toplantı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Yoldaş’ın kurul üyelerine bilgi vermesi ve kurul üyelerinin gündem maddeleri üzerinde görüş bildirmesiyle sona erdi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi