EN AĞIR CEZAYI ALSIN İSTİYORUM

Videoyu Aç EN AĞIR CEZAYI ALSIN İSTİYORUM
A
a

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi Hayriye Derdiyok, aynı üniversitenin hukuk fakültesinde okuyan ve bir süredir kendisini rahatsız eden M.İ tarafından bıçaklandı. Olayın şokunu atlatamayan ve hala hastanede yatan Derdiyok, saldırganın en ağır cezayı almasını istiyor.

HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Hayriye Derdiyok, aynı üniversitenin hukuk fakültesinde okuyan M.İ tarafından Eskibağlar Mahallesinde sokak ortasında bıçaklandı. Göğsünden, kollarından ve ensesinden bıçak darbesi alan Hayriye Derdiyok, olayın ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kaldırıldı. Bir gün yoğun bakımda kalan ve ciğerleri darbe alan Derdiyok’u kaldığı hastane odasında CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ile birlikte ziyaret ettik.
 
ŞİKÂYETÇİ OLMUŞ
Hayriye Derdiyok, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Bir süredir oturduğu apartmanın alt katında yaşayan Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi M.İ tarafından rahatsız ediliyormuş. Hatta ciddi anlamda M.İ tarafından tehdit edildiğini anlatan Derdiyok, bundan iki ay önce polise şikâyetçi olmuş. Bir süre daha benzer rahatsızlıkları devam eden Derdiyok, M.İ’den ikinci defa şikâyetçi olmuş. Fakat bu şikâyetini geri çekmiş.
 
AMACI KASTEN ÖLDÜRMEKTİ
26 Aralık Çarşamba akşamı saat 21.00 sularında yaşanan saldırı anını Hayriye Derdiyok’tan dinlemeye çalıştık. Fakat sağlık durumu hala çok iyi olmayan, konuşmakta zorlanan ve olayın sık sık hatırlatılmasını istemeyen ailesi ve Hayriye Derdiyok, facianın şokunu üzerinden atamamış. Hala hastanede yatan ve doktor gözetiminde olan Derdiyok olayı elinden geldiğince anlatmaya çalışıyor ve korkunç anları şöyle özetliyor: “Beni bir süredir rahatsız ediyordu. Ben iki defa şikâyetçi oldum. Bir kere apartmanın girişinde bana, ‘seni öldüreceğim’ dedi. Bir kere evimin kapısını yumrukladı. Polis çağırdım hatta o zaman. Şikâyetimin birisini daha önce geri çektim. Yani korkar bir daha bana karışmaz diye düşündüm. Uzun zamandır görmüyordum çünkü. Hatta artık beni rahat bıraktı zannediyordum. Ama öyle değilmiş. Kafasında kurmuş beni. Plan yapmış, çünkü arkamdan takip edip direk göğsüme sapladı bıçağı. Amacı kasten öldürmekti.”
 
DERDİYOK’U TAKİP ETMİŞ
Çarşamba akşamı saat 21.00’de evden çıktıktan sonra Hayriye Derdiyok’u takip eden ve Eskibağlar’da insan sirkülasyonun yoğun olduğu bir saatte Derdiyok’a arkasından yaklaşarak fısıltıyla ‘seni öldüreceğim’ diyen M.İ, elindeki bıçakla Derdiyok’un önce göğsüne ardından kollarına ve ensesine bıçak saplıyor. Elinden kaçıp kurtulan Derdiyok, bir fastfoodçuya girerek zanlının elinden kaçmayı başarıyor. Fastfoodçu çok kalabalık olduğu için içeri giremeyen ve M.İ ise olay yerine çok yakın bir yerde polis tarafından yakalanıp, tutuklanıyor.
 
CAYDIRICI CEZALAR VERİLMELİ
Korkunç anları yaşayan üniversite öğrencisi Hayriye Derdiyok, birçok kişiden destek mesajları almış. Fakülteden hocaları ve okul arkadaşları kendisini yalnız bırakmamış. Hatta M.İ tutuklandıktan sonra ailesi hastanede Hayriye Derdiyok’u ve ailesini ziyaret ederek, özür dilemiş. Özürle üstü kapanmayacak bir olay olan ve her geçen gün kadına şiddetin artmasına sebep olan benzer olayların davalarından çıkan caydırıcı olmayan cezalar, kadınları sokakta, okulda, iş yerinde tedirgin etmeye devam ediyor. Yavaş yavaş sağlığı yerine gelen Derdiyok’un şu an en büyük isteği, kendisini öldürmeye çalışan M.İ'nin en ağır cezayı alması.
 
SÜLLÜ’DEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ise Hayriye Derdiyok’u yalnız bırakmayan isimlerden. Olayı öğrenir öğrenmez Derdiyok’u ve ailesini hastanede ziyaret eden Süllü, geçmiş olsun dikelerini iletti. Olayı aileden ve kadın öğrenciden de dinleyen Süllü, ilerleyen süreçte de her zaman yanlarında olacaklarını, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için üstüne düşen görevi yapacağını ve dava sürecini de yakından takip edeceğini ifade etti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi