EN BÜYÜK MİRAS

Videoyu Aç EN BÜYÜK MİRAS
A
a

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen kabul töreninde Vali Özdemir Çakacak, davetlileri ağırladı. Programda konuşan Vali Çakacak, Cumhuriyetin Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu söyledi.

Vali Özdemir Çakacak’ın davetlilerini kapıda karşıladığı törene; Muharip Hava Kuvveti Komutan Yardımcısı Hava Pilot Tümgeneral İsmail Günaydın, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, İYİ Parti Milletvekili  Aslan Kabukçuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, iş adamları, şehit aileleri ve gaziler ile milli sporcular katıldı.
HÜR YAŞAYACAĞIZ
Türkiye Cumhuriyetinin ilanın 96’ncı yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kabul törenine katılanlara teşekkürlerini ileten Vali Çakacak, “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk Milleti’nin, bağımsızlığına pranga vurulamayacağının bir kez daha tescillendiği gün olan, Cumhuriyetimizin ilanının 96’ncı yılını kutlamanın sevincini, heyecanını ve haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi. Türk Milletinin ezelden beridir hür yaşadığını ve sonsuza kadar da hür yaşayacağını dile getiren Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Geçmişten günümüze hep çetin mücadelelere sahne olan Türk Vatanı; zalime meydan okuyan, işgal ve zorbalığa hiçbir şartta geçit vermeyen, toprağını canından aziz bilen kahraman bir neslin emanetidir. İşte o kahraman neslin evlatları, Büyük Önder Mustafa Kemal’in liderliğinde bağımsızlığın Türk Milletinin ezeli ve ebedi karakteri olduğunu göstermek istercesine, Sevr prangasını parçalayarak tüm emperyalist devletlere unutamayacakları bir hezimet yaşatmıştır. Ezelden beri hür yaşadığını ve ebede kadar hür yaşayacağını, haysiyetini ve hürriyetini korumak için çelikten bir iradeye sahip olduğunu bütün dünyayı hayrette bırakarak ispat eden Aziz Milletimiz; muhteşem zaferin ardından ilelebet payidar olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.”
YUKARI TAŞIYACAĞIZ
“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet; Türk Milleti’ne bırakılmış en büyük mirastır” diyen Vali Çakacak, “Bizler de bu mirasa sahip çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni bulunduğu yerlerden daha yukarılara taşıyacağız. Cumhuriyetin, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunun bilinciyle, Cumhuriyetimiz ve aydınlık yarınlarımız için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenerek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak el ele, gönül gönüle geleceğe güvenle bakacağız. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimize tüm kazanımlarıyla birlikte sonsuza kadar sahip çıkacak, bizden sonra gelen neslimize daha güçlü, daha büyük, daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için yılmadan, bıkmadan, usanmadan çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla, şükranla, minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyor, sizleri saygı ve sevgiyle selâmlıyorum.”
PASTA KESİLDİ
Konuşmanın ardından Vali Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan Yardımcısı Hv. Plt. Tümg. Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına hazırlanan pastayı kesti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi