EN ÇOK ATAMA AVCI DÖNEMİNDE

Okunma: 492
Videoyu Aç EN ÇOK ATAMA AVCI DÖNEMİNDE
A
a

AK Parti Tepebaşı 4’üncü İlçe Olağan Kongresinde mevcut Başkan İbrahim Kaynarca tekrar göreve seçildi. Kongrede konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “580 binin üzerinde öğretmen ataması gerçekleştirdik ve Cumhuriyet tarihinde en çok atamayı yapan bakan da Nabi Avcı’dır” dedi.

AK Parti Tepebaşı 4’üncü İlçe Olağan Kongresi, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katılımıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Şölen havasında gerçekleşen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay, İl Başkanı Dündar Ünlü, İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca ve çok sayıda partili katıldı.

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLATTIK
Türkiye'nin önceliğini eğitime verdiğini ifade eden Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz, “Her şeyi yaptık demiyoruz ama inanın çok şey yaptık. Yaptığımız o şeylerden birisi de eğitimde Türkiye’ye çağ atlattık. Rakamlarını veririm ama en önemlisi, eğitim için cebimizde bütçe var, para var. Bu aileler için de geçerlidir. Eğer aile bütçenizden önceliği otomobile ayırırsanız, sizin ailenizin önceliğiniz otomobildir. Ev almak için ayırırsanız, sizin ailenizin önceliği evdir. Dolayısıyla bütçemizin yüzde 20’sini eğitime ayırıyoruz. Dolayısıyla bu dönemde Türkiye’nin önceliği eğitimdir desek doğru söylemiş olur muyuz? Oluruz. Biz geldik, kaliteli eğitimi sağlamak için derslik başına düşen öğrenci sayısını 36’dan 24’e düşürdük. 645 binin üzerinde derslik var ve 270 bin derslik bizim dönemimizde yapıldı” dedi.

3 ÖĞRETMENDEN 2'SİNİ ATADIK
En fazla yatırımın öğretmene yapıldığını kaydeden Bakan Yılmaz, “Bir başka konu ise öğretmen başına düşen öğrenci sayısının az olması lazım. Bizim geldiğimizde 28’di, şimdi ise 17’ye düştü. Biz diyoruz ki, iddiamız bu. En fazla yatırımı öğretmene yaptık. 580 binin üzerinde öğretmen ataması gerçekleştirdik ve Cumhuriyet tarihinde en çok atamayı yapan bakan da Nabi Avcı’dır. Allah razı olsun. Bugün her gördüğünüz 3 öğretmenden 2’si bizim dönemimizde atandı. İnşallah Türkiye büyüdükçe, milli geliri artınca, öğretmenlerimize milli gelirden verdiğimiz payı da arttıracağız. Çünkü biz biliyoruz ki, eğitimin kilit taşı öğretmendir. Her şeyiniz olsun, öğretmen olmazsa ders yapılmaz. Hiçbir şeyiniz yok, öğretmeniniz varsa ders yapılır” diye konuştu.

ESKİŞEHİR ÇOK İMTİHANDAN GEÇTİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, MHP, BBP temsilcilerinin, oda başkanlarının, sendika başkanlarının, sanayicilerin kongrede bulunduğunu belirterek “AK parti teşkilatının şehriyle bütünleşmiş ve tüm kesimlere hitap eden bir teşkilat olmuştur. Sevdası büyük olanın imtihanı da büyük olur. Eskişehir çok imtihandan geçti. 2023’ün Türkiye’si için çok çalışmaya hazır mıyız? Bayrak değişimi 2019’da sadece belediyeler için değil, milletvekilliği için, cumhurbaşkanlığı için olmazsa olmazımızdır” diye konuştu.

TEPEBAŞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Tepebaşı’nın Emine Nur Günay ve kendisi için önemli olduğuna vurgu yapan AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, “Biz liseyi, ortaokulu Tepebaşı'nda okuduk. Tepebaşı bizim için bir gençlik rüyasıdır. Bu günün gençlerinin, genç başkanımız İbrahim Yılmaz Kaynarca önderliğinde ak belediyecilik anlayışıyla tanışacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

SIRA İKTİDAR OLMAKTA
2019’un Türkiye siyaset tarihinde yeni bir dönem olacağını belirten AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, “2019’da başlayacak yeni dönemi hep birlikte hazırlayacağız ve ilklere imza atacağız. 2019’da çok güçlü bir AK Parti olarak geliyoruz. Eskişehir’de 2 büyük merkez ilçemiz de muhalefette örnek olduğunu gösterdi. Sıra iktidar olmakta” dedi.

YENİ DÖNEM BAŞLAYACAK
Dün gerçekleşen Tepebaşı kongresiyle birlikte tüm ilçe kongrelerinin tamamlandığını vurgulayan AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, “Kongreler yenilenme, tazelenme daha da güçlenme demektir. 2019 hedefimize azimle yol alıyoruz. Şehrimiz için güçlü adımlar atmaya kararlıyız. Yerelden yola çıkarak geneli kucaklıyoruz. Ak belediyecilik hizmet belediyeciliğidir. Çocukların, gencin, yaşlının, kadının yanında olan belediyecilik anlayışıdır. 2019’da Eskişehir’de yeni bir dönem başlayacak. Başka alternatif yok. Herkes kendini buna hazırlasın” diye konuştu.

MUHALEFETTE ÖRNEK OLDUK
AK parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, “Biz Türkiye’de olağanüstü işler yapan bir iktidarın Eskişehir’de Tepebaşı'nda mahalle görevini üstlenmiş bir teşkilatız. Biz nasıl iktidarda örneksek, Tepebaşı’nda da örnek olmaya kararlıyız. Biz Tepebaşı’nda muhalefette örnek olduk. İşte bu sebeple Tepebaşı'nda çakacağınız bir çivi bile memleketimize faydalı olacaktır. Göreve geldiğimizden beri en fazla borçlu belediyeyi ve yaptığı borçların eğlenceye harcamış olduğunu halkımıza anlatmak zorundayız. Bu nedenle 2019’un Mart’ına kadar anlatmaya devam edeceğiz. Halkımız Tepebaşı’nı ak belediyeye emanet edecek. Uyan Tepebaşı, uyan Eskişehir. 2019’a az kaldı” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

YÖNETİM LİSTESİ:
Kaynarca başkanlığında oluşan yönetimde ise şu isimler yer aldı: “Abdullah Şen, Ayşe Erdoğan, Ayşe Mercan, Bayram Yılmaz, Coşkun Aydemir, Cengiz Topel Özmutlu, Ergun Yılmaz, Emel Yıldırım Top, Harun Yalçın, Hasan Karacak, Hüseyin Öksüz, İrfan Erdağ, İsmail Yılmaz, Mahmut Canbaz, Mustafa Kurt, Ramazan Mutlu Keskin, Rabia Yıldız, Resul Mülazımoğlu, Rıdvan Tambova, Serdar Akyüz, Sevinç Şener, Sevda Şenoturan, Sinan Şengel.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi