Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

En çok turizm etkilenecek

Okunma: 249
Videoyu Aç En çok turizm etkilenecek
A
a

Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından "Küresel iklim değişiklikleri ve farklı sektörle olası etkileri" başlıklı panel gerçekleştirildi.

Öğrenci Merkezi Salon 2009’da düzenlenen ve Moderatörlüğünü İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu’nun yaptığı panele konuşması olarak Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Kaplan, Çevre Bilimcisi ve Yazar Dr. Uygar Özesmi, Ziraat Mühendisi Mithat Ekici ve Ziraat Mühendisi Hüdaverdi Gürkan katıldı. Konuşmacılar, salondaki katılımcılara iklim değişikliklerinin olası etkileri ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. 
Panelde iklim değişikliği sektörel etkileri ve uyum politikaları konusunda konuşma gerçekleştiren Ziraat Mühendisi Mithat Ekici, iklim değişikliklerinin doğrudan insan sağlığına etkilerinin olacağını dile getirdi. En çok etkilenecek iki sektörün tarım ve turizm olduğuna dikkat çekti. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi
Ahmet Ataç
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel