EN GÜZEL ÖRNEK

Videoyu Aç EN GÜZEL ÖRNEK
A
a

Sarıcakaya’da KOSGEB tarafından yapılan etkinlikte ilk defa kırsalda kadın çiftçilere kendi köylerinde uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verildi. KOSGEB İl Müdürü Tarık Yılmaz, “Kadınlarımıza imkan verildiği takdirde, neler yapılabileceğinin en güzel örnekleri sizlersiniz” dedi.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Musa Said Döven tarafından Düzköy’de verilen eğitim, kadın çiftçi kursiyerlerin yoğun ilgisi ile başarılıyla tamamlandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB’in iş birliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan kadın girişimciler için sertifika töreni düzenlendi.
GİRİŞİMCİ RUHU
‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi’ programı kapsamında Sarıcakaya Düzköy’de düzenlenen törene; Sarıcakaya Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan, Sarıcakaya Belediye Başkan Vekili Bilal Topal, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Kenar, İl Tarım Ve Orman Müdürü Emine Sever, KOSGEB İl Müdürü Tarık Yılmaz ile sertifika almaya hak kazanan kadın girişimciler katıldı. Törende konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Sever, “Bu çalışma ile üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek, uygulanabilecek projelerinin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır” dedi.
EN ÖNEMLİ ROL
KOSGEB İl Müdürü Tarık Yılmaz, “Tarımsal üretimin ve kırsal hayatın sürekliliğinin sağlanmasında, en önemli rolü çiftçi kadınlarımız üstlenmektedir. Tarımda kadın eli demek, istikrar ve uyum demektir. Kadınlarımıza imkan verildiği takdirde, neler yapılabileceğinin en güzel örnekleri sizlersiniz. Kadın çiftçiler; aynı zamanda kazanımlarının çoğunu ailelerinin ve toplumun faydasına kullanan küçük işyeri sahibi ve yatırımcılardır. İstihdam olanaklarının artırılması ve korunması, kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin çeşitlendirilmesi, kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunması ve farkındalık oluşturulması açısından bu proje çok önemlidir” diye konuştu. Konuşmaların ardından 15 kadın girişimciye sertifikaları verildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi