ENGELLER KALKACAK

Videoyu Aç ENGELLER KALKACAK
A
a

Yaklaşık 4 yıldır mavi kapak toplayarak ihtiyaç sahibi engelli vatandaşların tekerlekli sandalyeye kavuşmasını sağlayan Barbaros İlkokulu, mavi kapak sayısını 100 bine ulaştırmayı hedefliyor.

Mavi kapak toplayarak ihtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalye ulaştıran okul yönetimi, bu kez daha büyük hedefler için kolları sıvadı. Okul, akülü tekerlekli sandalye almak için toplanan 50 binin üzerindeki mavi kapağı 100 bine ulaştırmayı hedefliyor.
KATKI BEKLİYORUZ
Engelli bireyleri hayata katılmayı teşvik ettiklerini ifade eden Barbaros İlkokulu Müdürü Kenan Demirel, “Sınıf öğretmenimiz bir öneriyle geldi ve ‘Bunu kimseye bağımlı olmadan akülü bir tekerlekli sandalyeye çevirebilir miyiz?’ dedi. ‘Tabii ki dedik’ ve okul olarak hep beraber kampanyayı başlattık. Bizim mahallemizde bulunan insanlarımızın, velilerimizin ve öğrencilerimizle aynı apartmanda yaşayan insanların bu projeye katkı vermelerini bekliyoruz” dedi. 
TEŞVİK EDİYORUZ
Kampanyayı başlatan Sınıf Öğretmeni Zafer Arslan, daha önce 30 bin mavi kapak toplayarak 3 tekerlekli sandalye aldıklarını ifade ederek, “Amacımız akülü tekerlekli sandalye alıp insanların daha özgürce hareket edebilmelerini sağlamak. Bu konuda öğrencilerimizi teşvik ediyoruz” diye konuştu. Ayrıca Arslan, 1’inci sınıf öğrencilerine de bu kampanyayı aşıladıklarını belirterek, “Büyük bir gayretleri var. En çok çabayı gösteren öğrencilerimiz. Biz teşvik ediyoruz ama çalışan ve çabalayan öğrencilerimiz. Akülü tekerlekli sandalye için zannedersem 100 binin üzerinde mavi kapak gerekiyor. İnşallah bu hedefimize de ulaşacağız” ifadelerini kullandı. İHA 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi