Engelleri su sporu merkeziyle aşıyorlar

Okunma: 200
Videoyu Aç Engelleri su sporu  merkeziyle aşıyorlar
A
a

Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi Su Sporları Merkezi’nde engelli vatandaşlar havuzdan faydalanıyor.


Tepebaşı Belediyesi'nin uluslararası Leed Sertifikalı yeşil bina özelliğine sahip Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi Su Sporları Merkezi, engelli dostu bir tesis olarak uzman ekibi ile engelliler için su sporlarını ulaşılmaz olmaktan çıkarıyor. Su Sporları Merkezi’ni kullanan engelli vatandaşlardan Refiye Öret, 2,5 yıl önce geçirdiği kaza nedeniyle omurilik felci geçirdiğini, hafta sonları yüzerek tedavi sürecini desteklediğini söyledi. Kazanın ardından yüzme yeteneğini kaybettiğini söyleyen Öret, “Geçen kış burada öğrendim, bu kış da kulaçlamayı öğrendim. Kaslarım yavaş yavaş gelişiyor. Kendimi engelsiz gibi hissediyorum” şeklinde konuştu.
 “BÜTÜN ARKADAŞLARIM GELMELİ”
Su Sporları Merkezi’nde spor yapan bireylerden biri de özel gereksinimli ve görme engelli İpek Daloğlu. Daloğlu, “Yüzmek çok güzel bir duygu. Önceden kendim yüzemiyordum, şimdi yüzebiliyorum. 3 senedir buraya geliyorum. Bence bütün arkadaşlarım gelmeli” diyerek duygularını dile getirdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi