ENGELLEYECEĞİZ

Videoyu Aç ENGELLEYECEĞİZ
A
a

Yaşam Bellek Özgürlük Derneği tarafından Taşbaşı Kırmızı Salon’da Çevre Mücadeleleri Forumu’nda konuşan Dernek Başkanı Ozan Devrim Yay, “Eskişehir için olumsuz olacak projelerin engellenmesini amaçlıyoruz” dedi.


Yaşam Bellek Özgürlük Derneği tarafından düzenlenen Çevre Mücadeleleri Forumu’nda ilimizdeki çevre kirlilikleri ve Alpu Ovasına yapılması planlanan termik santralin oluşturabileceği kirlilik konuşuldu.
YOL HARİTASI
“Daha önce termik santralle ilgili panelimiz olmuştu” diyen Yay, “Bu toplantıda Eskişehir’in çevre sorunlarının tamamını inceleyeceğiz. Termik santral çok yakın gündemimizde ama bunun yanında Porsuk çayındaki kirlilik, madencilik, HES projeleri çok konuşulmasa da Mihalıççık’taki santral… Bunların hepsini konuşacağız. Bundan sonraki yol haritasını çıkaracağız. Forumdan çıkan sonuçla yeni iş birliklerin oluşması ve mücadele edilmesi. Eskişehir bunu çoğu zaman başardı. Farklı farklı mücadelelerin bir araya gelmesi, aynı sorunu dert eden kurumların arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek istiyoruz. Eskişehir için olumsuz olacak projelerin engellenmesini amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi