Engin Çakmak'tan olay iddia!

Okunma: 680
Videoyu Aç Engin Çakmak'tan olay iddia!
A
a

Eskişehir'in CHP milletvekili adaylarından Engin Çakmak ES TV'nin konuğu oldu. Çakmak, AK Parti milletvekili Harun Karacan ile yaşanan pankart gerilimini anlattı.

Eskişehir siyasetçilerinden CHP'nin Eskişehir'de 4. sıradan Milletvekili Adayı gösterdiği Engin Çakmak, ES TV'nin konuğu oldu.  “Seçime Doğru” programında Ali Baş ve Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Engin Çakmak gündeme bomba gibi düşecek bir olayı da canlı yayında anlattı. 

İhale kanununun Ak Parti döneminde 186 defa değiştirlmesi sorusuna cevap veren Engin Çakmak, geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de yaşanan bir gerginliği de ilk defa anlattı. CHP'nin şikayeti üzerine indirilmesine karar verilen pankartı polisler eşliğinde indirtmeyen Harun Karacan hakkında şunları söyledi;

"İhale düzeni Türkiye'de 5 şirket arasında dolaşıyor. 180 kere ihale yasası değişmez. Hukuk tanımıyorlar. Kendi hukuk düzenlerini oluşturmak istiyorlar. Bakın cuma günü yaşanan bir olayı anlatayım size... Açtığımız seçim binasının karşısına "Vakit Eskişehir vakti" diye pankart astılar. Normalde böyle bir şey yapılamaz. Seçim kuruluna şikayette bulunduk ve seçim kurulu bizi haklı bulup pankartın kaldırılması kararını verdi. Ancak AKPli milletvekili Harun Karacan polislerle geldi ve pankartı indirtmedi. Hukuku yok sayıyorlar. Adalet hepimize lazım."

CHP Eskişehir milletvekili adayı Engin Çakmak'ın bu açıklamalarına Ak Parti milletvekili Harun Karacan'ın ne diyeceği merak konusu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi