ESKİŞEHİR BENİ TANIR

Videoyu Aç ESKİŞEHİR  BENİ TANIR
A
a

ESGROUP ziyaretinde konuşan AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Şehir beni tanıyor, ben 10 yıl Odunpazarı’nda Belediye Başkanı olarak görev yaptım” dedi.


AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, ESGROUP’u ziyaret etti. Sakallı ve ekibi, ESGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş, ESGROUP Genel Koordinatörü ve ES TV Genel Yayın Yönetmeni Ali Baş, gazete yöneticileri ve köşe yazarları ile görüştü.
AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarının yakında belirleneceğini belirten Sakallı, “İlçe belediye başkan adaylarımız 5 Ocak gibi açıklanır herhalde. Ondan sonra belediye meclis üyelerinin listeleri olur. Başvurular olur ondan sonra süreç kesinleşmeye kadar gider” dedi. En iyi liste ile seçime gideceklerini belirten Sakallı, “Sadece Büyükşehir için değil merkez ilçelerimiz hem de dış ilçelerimiz hepsinde muvaffak olmak için gayret edeceğiz. Bazen siyasetçiler seçimtoto oynarlar, ben kendi adıma pek bunu şık bulmam. Herkes kazanmak için seçime girer. Biz vatandaşlarımızla hemşerilerimizle, bu şehirde yaşayan herkesle buluşmaya gayret edeceğiz. Herkese dokunmaya, herkese temas etmeye, herkesin kalbini kazanmaya, öykümüzü herkese anlatmaya çalışacağız” diye konuştu.
SORUNLAR VAR
Herkeste seçim heyecanının olduğunu belirten Sakallı, “Şehrin çözülmemiş ama çok kolay çözülebilecek sorunlarına dokunulmasını, el atılmasını bekleyenler var. Merkezi hükümetin imkanlarıyla bu şehrin buluşturulmasını bekleyen hemşerilerimiz var” ifadelerini kullandı.
Şehrin sorunlarına değinen Sakallı, “Eğer Eskişehir’in önemli 30 tane sorununu sayın deseniz herhalde istisnasız tüm araştırmalarda ortaya çıkan birinci sorun bu şehirde bir trafik sorunu var. Merkez nüfusu kabaca 750 bin olan toplam nüfusu 850-900 bin olan bir şehirde her sorun olabilir ama olmaması gereken yegane sorun var o da trafik, ulaşım sorunu; maalesef bu şehirde o var. Çözülebilir mi? Evet, bu şehrin kaderi değil. Biz 5 bir projeksiyon içerisinde Eskişehir’in trafik, ulaşım ve otopark sorununu çözeceğiz” diye kaydetti. Sakallı seçim kampanyası hakkında şunları söyledi: “Henüz 2 merkez ilçe belediye başkan adayımız belli olsun isteriz. 12 taşra belediye başkan adayımızın belli olmasını bekleriz. Çünkü Odunpazarı’nda yaptığımız her etkinliği Odunpazarı Belediye Başkan Adayımızla, Tepebaşı’nda Tepebaşı Belediyesi Başkan Adayıyla yapalım isteriz. Hem emek hem zaman hem de kaynaklarımızı israf etmeyelim diye bir düşüncemiz var.”
İTTİFAK BÜYÜYECEK
“Rakibin Yılmaz Büyükerşen olması avantaj mı dezavantaj mı?” sorusuna yanıt veren Sakallı, şu ifadeleri kullandı: “Biz hiç ona bakmayız kendi hikayemizi anlatırız. Biz karşı tarafın adayının kim olduğuna bakmaksızın bir kampanyamız, stratejimiz var. Yapmayı düşündüğümüz şeyler var. Bugün CHP’nin adayı bir başkası olsaydı bir kampanya yapmayacak, biz yine projelerimizi şehrimizle paylaşmayacak veya biz vaatlerimizi ve taahhütlerimizi vatandaşlarımızla paylaşmayacak mıydık? Yoo yine yapacaktık.” İttifak kapsamında bazı ilçelerin MHP’ye bırakılmasını varsayım olarak değerlendiren Sakallı, “Bizim MHP ve BBP ile Cumhur İttifakı’mız var. Bu ittifakı zenginleştirecek, büyütecek, çoğaltacak, yayılımını artıracak hem söylemler hem tutum ve davranışlarda bulunmak zorundayız. Buna dikkat ediyoruz. Ama normalde MHP ile genel merkezler bazında ittifak yapmasak bile onların tabanlarıyla da kendimizi ittifak yapma zorunda hissediyoruz. Cumhur İttifakı’nın ruhuna zarar vermeyecek her türlü tutum, davranış ve söz bizim için son derece kıymetli” diye konuştu.
FARKLILIKLAR ZENGİNLİKTİR
“Şehir beni tanıyor, ben 10 yıl Odunpazarı’nda Belediye Başkanı olarak görev yaptım” diye Sakallı, şöyle devam etti: “Şehrin benimle ilgili bir kanaati var. Bizimle ilgili, iş yapma biçimimizle ilgili bir kanaati var. Bu şehirdeki farklılıkları bir tehdit olarak değil aksine bir zenginlik olarak görüyoruz. Tek tipleştirmekten değil aksine farklılıkları artıralım çoğaltalım diye düşünüyoruz. Çünkü bu şehir farklılıklarını muhafaza ederek bir arada yaşama kültürünü geliştirdi. Dolayısıyla herkesin kendisini özgürce ifade edebildiği herkesin özgürlüklerini sonuna kadar kullanabildiği, birlik yaşamanın, bu bizim toplumumuzun da en önemli referanslarından birisi, birlikte barış içinde ülke olarak yaşadık biz geçmiş dönemlerde, halen bugün de böyleyiz. Dolayısıyla bunu daha da zenginleştirmenin, daha da yaygınlaştırmanın mücadelesini vermek zorundayız. Hepimiz, bu sadece bizimle ilgili bir şey değil. ‘İştir ayniyesi insanın lafa bakılmaz’ diye eskilerin güzel bir sözü var, Ziya Paşa’nın. Benim 10 yıl önce nasıl bir belediye başkanlığı yaptığım konusunda şehrimizin hemşerilerimizin bir bilgisi bir kanaati var.”
İYİ ŞEYLER YAPTIK
Kendisinin 10 yıl Odunpazarı’nda Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan Sakallı, “Vatandaşlarımızda, hemşerilerimizde iyi bir diyalog iyi bir ilişki kurduğumuzda Odunpazarı’nda hakikaten iyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum. En kötü ihtimalle Odunpazarı’nda biz Eskişehir markası hatta Türkiye markası dünya markası çıkardık. Burada bir geçmişimiz öykümüz var. Odunpazarı Belediye Başkan Adayı olan arkadaşımız muhtemelen bu birikimi de kullanarak bir kampanya yürütecektir. Biz sadece Odunpazarı değil Eskişehir’in 14 ilçeyle beraber bütün bir Eskişehir için kampanya yapacağız. İlçe belediye başkanlarımızda kendi var olanı ya da olmayanı yeniden inşa ederek bir kampanya yürütecekler diye düşünüyorum” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi