Eskişehir’De ‘Diksiyon’ Derslerine İlgi Yoğun Oldu

Videoyu Aç Eskişehir’De ‘Diksiyon’ Derslerine İlgi Yoğun Oldu
A
a

Eskişehir Anadolu Kültür Ve Dayanışma Derneği'nde, 'Diksiyon' Derslerine Devam Eden Kursiyerler, Diksiyon Öğretmeni Şeker Aybala İle Birlikte Görülüyor.

Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği; eğitim etkinliklerine bir yenisini daha ekledi ve dernek binasında ‘Diksiyon’ derslerine başladı.
Eskişehir Tepebaşı Halk Eğitim Merkezi ile bağlantılı olarak, dernek binasında başlatılan derslere, çok sayıda kursiyer katılıyor Her yaştan kursiyerin katıldığı dersler; Diksiyon Öğretmeni Şeker Aybala tarafından veriliyor. Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Ahmet Doğanses, kurs açılışında yaptığı konuşmasında, ‘’Bir arada yaşayan insanların millet niteliğine kavuşabilmesi için, gerekli yapı taşlarından biri de hiç kuşkusuz dildir. Türkçe dili var olmaz ise; Türk de var olmaz, düsturundan aldığımız ilhamla, Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, güzel Türkçemizin düzgün kullanımını sağlamak, dilimizi korumak amacıyla diksiyon derslerine başladık. Kurs sonunda; diksiyon eğitimini bitiren kursiyer öğrencilere, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalar, törenle kursiyerlere verilecektir’’ dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi