Eskişehir’de 222 toplanma alanı var

Videoyu Aç Eskişehir’de 222 toplanma alanı var
A
a

Eskişehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre şehir merkezi ve on dört ilçede toplam iki yüz yirmi iki adet afet toplanma alanı mevcut.

HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA
Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da meydana gelen depremin ardından afet toplanma alanları tartışma konusu oldu. İstanbul’da birçok vatandaşın toplanma alanı bulmakta zorlandığı deprem sonrasında, Eskişehir’de bulunan afet toplanma alanları merak konusu haline geldi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye 14 ilçe ile birlikte Eskişehir’de toplamda 222 adet toplanma alanı olduğu öğrenildi. Özellikle park ve yeşil alan çok olması afet toplanma alanlarının sayısının artmasında kolaylaştırıcı bir unsur olduğu Eskişehir’de, vatandaşlar evlerine en yakın afet toplanma alanlarının adreslerine Eskişehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün resmi web sitesinden ya da E-devlet’ten ulaşabiliyorlar. Ayrıca vatandaşlar yaşadıkları adresleri ilgili sitelerde bulunan alanlara yazdıkları takdirde evlerine en yakın üç adet afet toplanma alanını da öğrenebiliyorlar. Bu kapsamda yetkililer vatandaşları, olası depremden önce mutlaka hangi afet toplanma alanına gidecekleri konusunda aile içinde iş birliği yaparak, deprem sonrasında oluşabilecek kaosun da önüne geçebileceği konusunda uyarılarda bulundu.
AFET TOPLANMA ALANI SAYISI
Eskişehir’de bulunan afet toplanma alanları sayıları şu şekilde: “Odunpazarı: 74, Tepebaşı: 89, Alpu: 4, Beylikova: 5, Çifteler: 13, Günyüzü: 2, Han: 3, İnönü: 3, Mahmudiye: 6, Mihalgazi: 2, Mihalıççık: 6, Sarıcakaya: 5, Seyitgazi: 2, Sivrihisar: 8 olmak üzere toplam 222 adet.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi