ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA

Okunma: 687
Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA
A
a

Kültür ve sanat etkinlikleri ile ön planda olan Eskişehir’de dopdolu bir etkinlik rehberi siz Eskişehirlileri bekliyor. Sinemadan tiyatroya, senfoni orkestrasından resitale aradığınız tüm etkinlikler bu sayfada sizlerle olacak.


OYUNUN OYUNU

 Michael Frayn’ın kaleme aldığı ‘Oyunun Oyunu’ adlı eseri, Haldun Dormen’in yönetmenliğinde sahnelenecek. Lale Eren’in Türkçemize kazandırdığı oyunun dekor tasarımını Başak Özdoğan, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Ali Rıza Tekin üstleniyor. Oyun bugün saat 20.00’de ve yarın saat 18.00’de Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera).
 
///

 
TİYATRO MAKİNESİ (Ç.O.)
 Şehir Tiyatrolarının en sevilen çocuk oyunlarından ‘Tiyatro Makinesi’, bu sezon da seyircisinin karşısını çıkmaya devam ediyor. Oyun 7 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Tepebaşı Sahnesinde. Ayrıca 9 Ocak Salı günü saat 11.00 ve 14.00’teSultandere Sahnesi’nde seyirci ile buluşacak.
 
///


MEMLEKETİMDEN
İNSAN MANZARALARI
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nazım Hikmet’in en önemli eserlerinden biri olan, ‘Memleketimden İnsan Manzaraları’ adlı şiirinin tiyatro uyarlamasını izleyici ile buluşturuyor. Oyun 10-11 ve 12 Ocak tarihlerinde saat 20.00’de Tepebaşı Sahnesi’nde.

///


ŞARKILARLA
ANILACAK
Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra kültür-sanat alanında çalışmalara destek veren Limak Vakfı tarafından kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, büyük beğeni toplayan Zeki Müren konserlerini Eskişehir’de gerçekleştirecek. Dünyanın en önemli tenorları arasında gösterilen Murat Karahan’ın sanat yönetmenliğindeki orkestranın şefliğini ise yine Rengim Gökmen üstlenecek. Konser 8 Ocak Pazartesi günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde.Biletler biletixte.

 *********************

AJANDA
RESİTAL / ARJANTİN SOKAKLARI
8 Ocak Pazartesi
20.00’de
Ergin Orbey Sahnesinde
 
TİYATRO / GÖÇMENLEEEER
8 Ocak Pazartesi
20.00’de
Kültür ve Sanat Sarayında
 
RESİM SERGİSİ / "İZ' İNDEYİZ ATATÜRK PORTRELERİ"
11 Ocak Perşembe
18.00’de
Atila Özer Karikatürlü Evde
 
70. SANAT YILDÖNÜMÜ ÖZEL KONSERİ / İDİL BİRET
12 Ocak Cuma
20.00’de
Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi