ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA

Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA
A
a

Kültür ve sanat etkinlikleri ile ön planda olan Eskişehir’de dopdolu bir etkinlik rehberi siz Eskişehirlileri bekliyor. Sinemadan tiyatroya, senfoni orkestrasından resitale aradığınız tüm etkinlikler bu sayfada sizlerle olacak.

 
AĞIR ROMAN
‘Ağır Roman’, kentin varoş mahallelerinden olan Kolera Mahallesinde geçiyor ve kentin ortasında sıra dışı bir yaşam süren Koleralıların, yalnızlıklarını, acılarını ve aşklarını sarsıcı bir bakış açısı ile anlatıyor. Oyun bugün saat 20.00’de ve yarın saat 18.00’de Sanat ve Kültür Sarayı’nda.

****************


MEMLEKETİMDEN
İNSAN MANZARALARI
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nazım Hikmet’in en önemli eserlerinden biri olan, ‘Memleketimden İnsan Manzaraları’ adlı şiirinin tiyatro uyarlamasını izleyici ile buluşturuyor. Oyun 17-18 ve 19 Ocak tarihlerinde saat 20.00’de Tepebaşı Sahnesi’nde.

*************   
              

EVCİL

Tolga Özenç Özençel’in yazıp yönettiği ‘Evcil’ adlı oyun tiyatro severler ile buluşuyor. Toplum ve çevre baskısı sonucu kendi iç dünyasına hapsolmuş bir kadının yaşadığı dramı anlatan oyunun kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala, dekor tasarımını ise Ahmet Ertap gerçekleştiriyor. Oyun 16 Ocak Salı günü saat 20.00’deSultandere Sahnesi’nde.

************


TİYATRO MAKİNESİ (Ç.O.)

 
Şehir Tiyatrolarının en sevilen çocuk oyunlarından ‘Tiyatro Makinesi’, bu sezon da seyircisinin karşısını çıkmaya devam ediyor. Oyun 16 Ocak Salı günü saat 11.00 ve 14.00’teTepebaşı Sahnesi’ndeseyirci ile buluşacak.

 ************


MEVSİMLER (Ç.O.)

AliEyidoğan'ınyönettiği ‘Mevsimler’adlı oyunun dekor tasarımı Ahmet Ertap ve ışık tasarımı Soner Erdoğmuş tarafından gerçekleştiriliyor.Zamanın durmadığı bir dünyada, dünyanın durmadığı bir zamanda, değişimin, dönüşümün ve doğa içindeki mücadelenin öyküsü olarak nitelendirilen oyun, 18Ocak Perşembe günü saat 11.00 ve 14.00’te Sanat ve Kültür Sarayı’nda küçük misafirlerini bekliyor olacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi