ESKİŞEHİR DİRENİYOR

Videoyu Aç ESKİŞEHİR DİRENİYOR
A
a

Alpu’ya kurulması planlanan kömürlü termik santral ilişkin ihale dün gerçekleşecekti. Yapılan itirazları dikkate alan Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ihale şartnamesini iptal etti. Kömürlü termik santralin yapılmasına ilişkin sürecin ise devam edeceği öğrenildi. 

Alpu Ovasına yapılması planlanan kömürlü termik santral ihalesiyle ilgili CHP milletvekilleri ve belediye başkanları sosyal medya hesaplarında paylaşımda bulundu. Kömürlü termik santral yapılmaması için mücadele edeceklerini belirten siyasiler, Eskişehir’in direneceğini ifade etti.
KIYMETLİ ŞEHİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: Gözümüz aydın Eskişehir! ‪İç Anadolu’nun en verimli tarım arazilerinden biri olan Alpu Ovamıza kurulması planlanan kömürlü termik santral ihalesi bir kez daha iptal edildi. ‪Havamıza, suyumuza, toprağımıza ve yurttaşlarımıza büyük zararı olacak bu projenin tamamen iptal edilmesi için hukuk mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. #EskişehirKıymetlidir 

ZARARI BÜYÜK
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: ‪Gözümüz aydın Eskişehir! ‪İç Anadolu’nun en verimli tarım arazilerinden biri olan Alpu Ovamıza kurulması planlanan kömürlü termik santral ihalesi bir kez daha iptal edildi. ‪Havamıza, suyumuza, toprağımıza ve yurttaşlarımıza büyük zararı olacak bu projenin tamamen iptal edilmesi için hukuk mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.
#EskişehirKıymetlidir  #TermikSantraleHayır

OMUZ OMUZA
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç: Gözümüz aydın Eskişehir! Alpu’da en verimli arazilerimizin üzerine kurulması planlanan kömürlü termik santral ihalesi iptal edildi. Eskişehir’imiz, Türkiye’nin en temiz havasına sahip bir kaç ilinden biri. Bu güzel şehre kömürlü termik santral kurmak, insanımıza, güzel havamıza, verimli toprağımıza ve geleceğimize büyük zarar verir. Halkımızla omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz.

UMUT VERDİ
CHP Milletvekili Utku Çakırözer: Eskişehir’imizde Alpu Ovamız üzerinde kurulması planlan kömürlü termik santral ihalesi 6 kez ertelendikten sonra iptal edildi. Bu karar verimli topraklarımız, temiz havamız ve suyumuzu için hepimize umut verdi. Ancak hepimizin öncelikli talebi projenin özelleştirme kapsamından çıkarılması ve projenin tamamen iptal edilmesidir.

İHALE İSTEMİYORUZ
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü: Şimdilik, ‪gözümüz aydın Eskişehir! ‪Alpu’da en verimli arazilerimizin üzerine kurulması planlanan kömürlü termik santral ihalesi 7. kez iptal edildi. Eskişehirliler artık yeni bir ihale istemiyor! Termik Santral projesinin iptal edilmesini istiyor! HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi