ESKİŞEHİR KIRMIZI OLACAK

Videoyu Aç ESKİŞEHİR KIRMIZI OLACAK
A
a

Mart 2019 yerel seçimlerine aday gösterilen Kazım Kurt ve Ahmet Ataç, seçim haritasında Eskişehir’in yeniden CHP logosuyla kırmızı renkte gösterileceğini söyledi.

Yaklaşan seçimleri değerlendiren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Geçen dönem 2014 yılında Aralık ayının sonuna doğru adaylar belli olmuştu. Şimdi partimiz daha derli toplu, erken açıklamalar yapmak suretiyle adaylarımızın seçim çalışmalarını daha rahat yapabilmelerini sağlıyor. Aday açıklamalarının erken yapılması parti içinde de moral oldu. Bazı küçük tartışmaları, dedikoduları da ortadan kaldıran uygulama haline geldi. Eskişehir’de başarılı olacağımızı düşünüyorum. Mevcut 5 belediye başkanımızın yanına 5 belediye daha kazanmak suretiyle büyükşehir belediye meclisinde çoğunluğu almamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü biz Büyükşehir Belediye Meclisinde çoğunluğu alamadığımız için 5 yıl içerisinde çok şey kaybettik. Odunpazarı Belediyesi’nin pek çok uygulamasını Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki AK Parti çoğunluğu engelledi. Dolayısıyla bu şikayetlerimizi halkımıza anlatacağız. Benim açımdan elimizde 5 yıllık uygulamanın getirmiş olduğu projeler var. Sonuçlandırmış olduğumuz projelerimiz var. Büyükşehir ve Tepebaşı Belediye Başkanlarımız için zaten bir sıkıntı söz konusu değil. Artık onlar kendilerini kanıtlamış, Türkiye’ye kanıtlamış belediye başkanları. Onların çalışması daha kolay olacaktır. Han ve Mahmudiye Belediye Başkanlarımız ilçe belediye başkanları içerisinde en başarılı başkanlardır. Onların da halktan gerekli desteği alacağına inanıyorum. Diğer ilçelerimizde yani AK Parti tarafından yönetilen ilçelerimizde şuna bakması gerekir halkımızın, Mahmudiye Belediye Başkanımızın Mahmudiye’ye getirmiş olduğu son 5 yıllık hizmet ile Sivrihisar’ı ya da Seyitgazi’yi karşılaştırmaları gerekiyor. Han aynı şekilde, belki de Türkiye’nin en küçük ilçesi olmasına rağmen pek çok işi çözmüş, belediye binasını dahi yenilemek suretiyle bir atılım göstermiştir. Umarım ve dilerim bundan sonraki dönemde diğer ilçelerde belirleyeceğimiz adaylarımızla birlikte Türkiye’nin tekrar Eskişehir’e farklı bir bölge olarak bakmasını sağlarız. Buna ben inanıyorum. Partili arkadaşlarımızın, partili yöneticilerimizin bir birlik, bütünlük içerisinde büyük işlere imza atacağına inanıyorum ve Eskişehirlilerden Cumhuriyet Halk Partili adaylara destek istiyorum” diye konuştu.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, “Partimiz şimdiye kadar garanti gözüyle baktıkları belediye başkanlarını ilan ettiler. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerin adayları açıklanmadı onlarda tahmin ediyorum Aralık ayı içinde açıklayacaklar. Eskişehir’de tabi belediyelerin ciddi başarısı var. Bu net olarak gözüküyor. Han Belediye Başkanımız, Mahmudiye Belediye Başkanımız, Odunpazarı Belediye Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız hepsi birbirinden ayrı bir değer, o açıdan partinin görevlerini iyi yapan belediye başkanlarını devam ettirmesi kadar normal bir şey olamaz. Yine aynı ekiple çalışacağız. Bu seçimde 5 belediye başkanının sayısını artırmak için çabalarımız olacak. Tahmin ediyorum bu sayıda artar zaten. Şu an Türkiye’nin koşulları lehimize çalışıyor. Bunları iyi değerlendirip, akılcı işlerle başarıyı yakalamamız olağan gözüküyor. O yüzden var gücümüzle çalışıp hata yapmadan neticeye ulaşmamız lazım ki bu sayıyı artıralım. Zaten Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olabilmesi için tek yol yerel yönetimlerdeki başarısı olur. 1989, SHP’nin ANAP’a karşı yüzde 80 Türkiye’deki belediyeleri almasıyla ANAP’ı sonlandırdığı bir tarihtir. Bu dönemlerde de aynı şey yaşanabilir. Cumhuriyet Halk Partisinin tek şansı dediğim gibi yerel yönetimlerden geçiyor. Hem genel merkez hem illerdeki örgütlenmeler buna çok dikkat etmeli ki bu sayıyı birlikte çoğaltalım” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi