ESKİŞEHİR PEŞİNİ BIRAKMAZ

Videoyu Aç ESKİŞEHİR PEŞİNİ BIRAKMAZ
A
a

Alpu Ovasına kurulması planlanan kömürlü termik santrale tepki olarak açılan ‘Yeşili seç, kömürlü termik santrale dur de’ temalı sergi açılışında konuşan İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, “Biz Eskişehirliler olarak 7’den 70’e bunun peşini bırakmayacağız” dedi.


İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından yapımı planlanan kömürlü termik santrale karşı fotoğraf sergisi hazırlandı. Serginin açılışında konuşan İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, “AK Parti hükümetlerinin genel prensibi paraya ne dönüşürse, ne para ederse onu paraya çevirmektir” dedi.
KIYMETLİ VARLIK
Kabukçuoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Bedeli ne olursa olsun, ceplerine girecek para ve yaratılacak rant ne ise onunla ilgileniyorlar. Alpu Ovası sit alanlarından birisidir ve yalnız Eskişehir’in değil Türkiye’nin kıymetli bir varlığıdır. Hal böyle olmasına rağmen, buradaki tabiat, hava, su, toprak ve yaşayan insanlar hiçe sayılarak rant elde edilmeye çalışılıyor. Termik santrale 35 yıl ömür biçiyorlar ama 35 yıl sonra da bizim derdimiz yine bitmeyecek ve geleceğimizi etkileyecek. Biz Eskişehirliler olarak 7’den 70’e bunun peşini bırakmayacağız. Bu etkinlikler tek başına pek etkili değildir ama birike birike bir yekun teşkil eder ve mutlaka bir sonucu olur. Emeklerin boşa gitmeyeceğine inanıyorum.”
FARKINDALIK İÇİN
İktidarın gaflet içerisinde olduğunu vurgulayan İl Başkanı Mehmet Ektaş ise şu ifadeleri kullandı: “Alpu Ovasına kurulmak istenen Kömürlü Termik Santralle, Porsuk’un kaynağı olan Murat Dağına inşa edilmek istenen siyanürle işletilecek altın madenleriyle gaflet içerisinde bulunan bugün ki iktidar sahipleri hem geleceğimizi hem de yaşamımızı yok etmeye çalışıyorlar. Bu iktidar sahipleri o kadar büyük aymazlık içerisindeler ki mahkemelerin verdiği yürütmeleri durdurma kararlarını da hiçe sayıyor. Her bir Eskişehirlinin yaşamının ve geleceğinin nasıl bir risk altında olduğunu anlaması ve bizim bunları anlatmamız gerekiyor.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi