Eskişehir sanayisi potansiyel sahibi

Okunma: 632
Videoyu Aç Eskişehir sanayisi potansiyel sahibi
A
a

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Sanayi Odası’nı (ESO) ziyaret etti.Vali Çakacak Eskişehir sanayisinin bugün güçlü bir tablo çizdiğini ve önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

ESO Meclis Başkanı İsmail Kunduracı, ESO Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli ve diğer yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu ziyarette Eskişehir’in sanayi yapısı ve organize sanayi bölgesi hakkında bilgi verildi. 
Ziyaret kapsamında Vali Özdemir Çakacak’a bir sunum gerçekleştiren ESO Başkanı Özaydemir, “Bugün ESO üyeleri 2 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiriyor. Üyelerimiz 8 milyar dolar ciro hacmine sahip ve 63 bin kişiye de istihdam sağlıyor. Özellikle Eskişehir’deki ileri teknoloji üretimine ayrı bir önem veriyor ve bunu destekliyoruz. Ülkemizin yüksek teknoloji ürünleri ihracatının toplam ihracat içindeki payı yüzde 3,5. Eskişehir'in ise yüksek teknoloji ürünleri ihracatının toplam ihracat içindeki payı yüzde 15’tir. Bu rakam Türkiye’nin ne kadar çok önünde olduğumuzu ve hassasiyetin bir yansımasıdır” dedi.Vali Çakacak ise Eskişehir sanayisinin bugün güçlü bir tablo çizdiğini ve önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi