Eskişehirliler başımızın tacı

Videoyu Aç Eskişehirliler başımızın tacı
A
a

Fatih Belde Evi’nin açılışında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Vatandaşlarımız bizim baş tacımız. Onlar için Belde Evleri’nin sayısını artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Son olarak Fatih Mahallesinde hizmete sunulan Fatih Belde Evi’nin resmi açılışı yoğun katılım ile gerçekleşti. Mertkan Sokak, No: 6’da gerçekleştirilen açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Fatih Mahallesi Muhtarı Ahmet Yemenici, Almanya’dan kentimize gelen Hamburg Türk Basın Birliği’nden konuk gazeteciler ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

ÇAĞDAŞ ŞEHİR
Törende ilk konuşmayı yapan Muhtar Yemenici, “Şüphesiz gençlere, kadınlara, çocuklarımıza bu Belde Evi’nde kültürel ve sosyal anlamda büyük katkılar sağlanacaktır” dedi. Hamburg Türk Basın Birliği üyesi ve Elbe Express ve Güneş Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Coştur da törende heyet adına bir konuşma yaparak, “Mustafa Kemal’in söylemiş olduğu çağdaş medeniyetleri yakalama anlamında burada ciddi adımların atıldığını görüyorum, çok gurur duyduk” ifadelerini kullandı.

38 MERKEZ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da heyecan ve mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Her Belde Evi açılışında heyecanım yüksek oluyor. Fatih Mahallemizde 28’inci Belde Evi’ni açıyoruz. Yaklaşık 10 tane de Deneyimli Kafe’miz var. Yani 38 tane böyle önemli merkezimiz var” dedi. Milletvekili Süllü de, “Belediyelerimiz böyle güzel projelerle içimizi ısıtmaya devam diyor. Tepebaşı’nda yaşayan sakinler çok şanslılar. Böylesine bir belediye başkanına sahip olmak her beldeye kolay kolay nasip olmaz açıkçası. Kutluyoruz başkanımızı; hakikaten, ‘Tepebaşı’nda hayat var’ dedirtecek projelerine devam ediyor” diye konuştu. Daha sonra Başkan Ataç ve davetliler, Fatih Belde Evi’nin açılış kurdelesini kesti ve merkezi gezdi. Başkan Ataç Belde Evi’nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler alırken, mahalle sakinleri de teşekkürlerini iletti.

17 YAŞINDA
Açılışın ardından 2001 yılında hayata geçirilen ve 17’nci yılına giren Belde Evleri projesi hakkında bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, “Belde Evleri’nin ilkini 2001 yılında Fevzi Çakmak’ta açmıştık. Bugün bu rakam 28’e ulaştı. Belde Evleri’nin yapılmasındaki ana amaç, kadınlarımızı evden çıkararak üretken, aile içinde daha yararlı bir konuma getirmekti. Henüz Belde Evi bulunmayan mahallelerimizden de çok yoğun istek alıyoruz. Vatandaşlarımız bizim baş tacımız. Onlar için Belde Evleri’nin sayısını artırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi