Eskişehirliler toprağına sahip çıkmalı

Okunma: 322
Videoyu Aç Eskişehirliler toprağına sahip çıkmalı
A
a

Eskişehir’e yapılması planlanan termik santral hakkında açıklama yapan İMO Şube Başkanı Bülent Erkul, “Hava kirliliği ile kentimizin geleceğinin karartılmasını istemiyoruz. Tüm Eskişehirlilerden sağlıklarına, topraklarına ve geleceklerine sahip çıkmalarını istiyoruz” dedi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Eskişehir’e yapılması planlanan termik santral hakkında açıklama yapan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Şube Başkanı Bülent Erkul, inşaat mühendislerinin dünyanın neresinde olursa olsun tüm termik santrallere karşı olduğunu söyledi. Kömürlü termik santralin büyük bir çevre kirliliğine sebep olacağını vurgulayan Erkul, “Fosil yakıtlarının kullanıldığı enerji santrallerinin mevcut en ileri teknolojilerde yapılması bile atmosfere yayılan kükürt dioksit, azot ve partikül maddelerin rüzgarla yüzlerce kilometre kat ederek değil şehirler, ülkeler arası sınırları aşmasına engel olamamaktadır. Eskişehir 20 yıldır temiz bir havaya kavuşmanın mutluluğunu yaşarken yıllar öncesine dönüp nefes alınamaz bir kent olmak; akciğer, kalp ve damar hastalıklarının çoğaldığı bir toplum olmak istemiyoruz. sadece kış aylarında değil tüm mevsimlere yayılacak hava kirliliği ile kentimizin geleceğinin karartılmasını istemiyoruz” diye konuştu.

SON SÖZÜ HALK SÖYLESİN
Kömürlü termik santralle ilgili son sözü Eskişehir halkının söylemesi gerektiğini ifade eden Erkul, “Enerji kaynağının üretilmesi ve enerji tesisi kurulması konusunda son sözü bölgede yaşayan halk söylemelidir. Tüm yetkililere buradan seslenerek termik santralden vazgeçmelerini, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmalarını bildirirken, gerek yöre halkından gerekse tüm Eskişehirlilerden sağlıklarına, topraklarına ve geleceklerine sahip çıkmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi