Eşkıyalıktır!

Videoyu Aç Eşkıyalıktır!
A
a

Eskişehir’de Avukat Heval Yıldız Karasu’nun ofisine yapılan silahlı saldırıyı protesto etmek için adliye önünde basın açıklaması yapan avukatlar adına konuşan Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, “Yapılan iş tam bir eşkıyalıktır. Hukuk düzenini yıkmaya yönelik bir eşkıyalıktır” dedi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

Avukat Heval Yıldız Karasu’nun ofisinin bulunduğu binaya yapılan silahlı saldırı Eskişehir Adliyesi önünde avukatlar tarafından protesto edildi. Adliye önündeki açıklamaya Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, İstanbul Eski Milletvekili Avukat Levent Tüzel, Çağdaş Hukukçular Grubu, Özgürlükçü Demokrat Avukatlar, Katılımcı Avukatlar, ÇHD, Demokrasi İçin Hukukçular, Hukukta Sol Tavır Derneği, Kartal Hukukçular Derneği, Sosyal Hukuk, Özgürlükçü Hukukçular Platformu, Toplumsal Hukukçular ve İstanbul Barosundan avukatlar katıldı.

ADALET MÜCADELESİNE GÖZDAĞI
Saldırganların ortaya çıkarılması için tüm hukuki girişimlerde bulunacaklarını söyleyen Avukat Mustafa Söğütlü, “Bu saldırı, demokrasi güçlerine ve savunma avukatlarına yönelik siyasi iktidarın ve birtakım karanlık güç odaklarının pervasızca saldırılarından bağımsız değildir. Bu saldırı meslektaşımızın Eskişehir Barosu İnsan Hakları komisyonu, Kadın Hakları Komisyonu nezdinde yürüttüğü hak mücadelesine, 10 Ekim katliamı, Ali İsmail Korkmaz davaları başta olmak üzere toplumsal davalardaki adalet mücadelesine gözdağıdır. Tetikçilerin ardından karanlık güçleri iyi bilmelidir ki bu saldırı arkadaşımızın ve bizlerin emekçiler, ezilenler için hukuk, adalet, demokrasi mücadelesini engelleyemeyecektir” dedi.

FAŞİST ZİHİNLER
Saldırıyı eşkıyalık olarak nitelendiren Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, “Hukuku ve hukukçuyu savunmak için, ülkedeki huzur ve adaleti tesis etmenin ne demek olduğunu belki ifade etmek için bir aradayız. Dilerim ki bu birliktelik eşkıyalığa karşı hukukun duruşunu daha güçlensin. Yapılan iş tam bir eşkıyalıktır. Hukuk düzenini yıkmaya yönelik bir eşkıyalıktır. Bir avukatın bürosuna saldırının hiçbir nedeni gerekçesi olamaz. Zira eşkıyalığın da gerekçesi olamaz. Yıkım üzerine odaklanan faşist zihinlerin, beyinlerin insanlık düşmanı, insani değerler düşmanı saldırıların bir amacı, meşru bir hedefi olamaz. Dolayısıyla bugün eşkıyalığın karşısında hukukçular var demek için bir aradayız. Huzurumuzu korumak bu tür saldırıların arkasında kim var ise ortaya çıkartmakla mükellefiz” şeklinde konuştu.

YARGI ÖNÜNE ÇIKARILSIN
Saldırganların bir an önce yargı önüne çıkarılması gerektiğinin altını çizen Kazan, “Başta Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına, Eskişehir emniyet Müdürlüğü’ne, Valiliğe büyük bir sorumluluk düşüyor. Kim bu eşkıyalığı yapanlar, nereden güç almışlardır? Nereden talimat almışlardır? Bunlar ortaya çıkarılmalı. Böylesine vahim bir saldırı hepimize yapılmıştır, hukuka karşı yapılmıştır. Dolayısıyla faillerin ortaya çıkarılması bundan sonraki saldırıların önüne geçilebilmesi için çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu eşkıyalar bir an önce bulunup yargı önüne çıkarılsın ve arkasındaki güçler ortaya çıkarılsın” diye konuştu. Açıklamanın ardından avukatlar, savcılığa suç duyurusunda bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi