Esnaf 3 aydır mı kepenk kapatıyor?

Okunma: 609
Videoyu Aç Esnaf 3 aydır mı kepenk kapatıyor?
A
a

CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan’ın Hamamyolu Projesi ile ilgili yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Hamamyolu Projesi’ni şehre saplanan hançer olarak nitelendiren AKP Odunpazarı İlçe Başkanı Doğan’ı eleştiren Sallarel, “Esnaf 3 ay önce başlayan çalışmalardan dolayı mı kepenk kapatıyor” diye sordu.

Parti binasında açıklamalarda bulunan CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan’ın Hamamyolu Projesi ile ilgili yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Sallarel, “Hamamyolu Projesi ile ilgili AKP Odunpazarı İlçe Başkanı bilerek, isteyerek ve kasıtlı olarak yalan haberler üretmektedir. Bu projeyi istisnasız kimsenin beğenmediğini ifade eden bu zat projenin Türkiye’de ve dünyada ödüllere aday gösterildiğini ve sıralamalara girdiğini biliyor mu. Biz Eskişehir’de Hamamyolu’nun en önemli cazibe merkezi olduğunu ve bu projeyle Hamamyolu’nun ve esnafının cazibesinin kat ve kat artacağını ve gereken değerini bulacağını açıkça iddia ediyoruz” dedi.

BU ÜLKE HALKINA YAZIK
Hamamyolu’nda birçok esnafın mağdur olduğunu ve kepenk indirdiğini iddia edenlere seslenen Sallarel, “3 ay önce başlayan çalışmalardan dolayı mı esnaf kepenk kapatmaktadır, yoksa 15 yıldır Türkiye ekonomisini idare edemeyen AKP iktidarının ekonomi politikalarından dolayı mı esnaf kepenk kapatmaktadır. Ayrıca bir kez daha belirtmek istiyoruz ki esnaf sadece Hamamyolun’da kepenk kapatmıyor, Eskişehir’in birçok noktasında ve organize sanayi bölgesinde yıllardır faaliyette olan hizmet veren büyük firmalar Türkiye ekonomisinin geldiği son noktada iş yerlerini kapatmak zorunda kalıyorlar. Bu zat Hamamyolu Projesi’ni karalayarak esnafımızın yaşadığı bu sorunların üstünü kapatmaya çalışıyor. 15 yıl önce aile gelirinin borca oranı yüzde 4.7 iken, 15 yılın sonunda yüzde 57 oldu. İşte tam buda Türkiye’nin kalbine saplanan bir hançerdir. Bu ülke halkına yazıktır, günahtır” ifadelerini kullandı.

KANALLARI BİRLİĞE DEVREDEN DSİ
ŞEHRİ DERYA PARKINA NASIL BAKACAK?
AK Partililerin halkı kandırarak siyaset yaptıklarını ileri süren Sallarel, “Odunpazarı halkımıza sosyal yaşam alanları ile ilgili söz veren bu kişi halkın elinde ki mevcut yaşam alanlarının elinden alınmasına neden sessiz kalıyor? Orman fidanlık piknik alanının şuanda ki halini hiç merak edip gidip, gördü mü? 2010 yılından beri Odunpazarı Belediyesinde olan Şehri Derya parkının da Orman Fidanlığı gibi olmasını istediği için mi sessiz kaldı? Yoksa Odunpazarı halkına bunu mu reva görüyor? Şehri Derya parkına bundan sonraki süreçte DSİ’nin gene aynı şekilde hizmet edeceğini söylemesi çok gülünçtür. Çünkü görüyoruz ki DSİ’nin sorumluluğunda olan ve şehrimizin ortasından geçen kanalların ne halde olduğundan bahsetmeme gerek yoktur, ayrıca bu kanalların işletmesini ve bakımını Sulama Birliğine devretmiştir. Daha şehrin ortasından geçen kanallara bakamayan ve Sulama Birliğine devreden DSİ Şehri Derya Parkına nasıl bakacaktır?” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi