Faciaya davetiye

Videoyu Aç Faciaya  davetiye
A
a

Karayolları tarafından yapılan Eskişehir-Ankara Çevreyolu üzerinde bulunan Baksan Köprüsü hala onarılmadığı için tehlike saçmaya devam ediyor.


Eskişehir Ankara Çevreyolu üzerinde bulunan Baksan Köprüsü hala onarılmadığı için tehlike saçmaya devam ediyor. Daha önce hasar gören ve geçici olarak onarılan köprü adeta faciaya davetiye çıkarıyor. Köprünün altından geçen kamyon ve tırların geçiş yaparken alt kısma sürttüğünü ya da çarptığını söyleyen vatandaşlar, bağlantı yolundaki toprak istinat duvarının da her an çökme ihtimalinin olduğunu, köprüden kiriş düşebileceğini belirterek yetkililere seslendi.
NE ZAMAN ONARILACAK?
Daha önce de İnşaat Mühendisleri Odası tarafında açıklama yapılan ve “Çevreyolu üzerinde Uluönder Mahallesi ile Baksan Sanayi sitesini bağlayan karayolu köprüsünde şubemiz tarafından yapılan incelemede ağır hasar oluştuğu gözlenmiştir. Çarpma sonucu olduğu belirlenen bu hasarın bir kirişte çok ağır, iki kirişte ise hasar meydana getirdiği tespit edilmiştir. Üzerinde yoğun ve ağır tonajlı taşıt ve yaya trafiği mevcut olan köprüde ki bu hasarlar taşıyıcı sistemi zayıflattığı gibi can güvenliğini de tehdit etmektedir. Köprünün bir an önce trafiğe kapatılması gerekmektedir” ifadeleri kullanılan köprünün ne zaman onarılacağı ise merak konusu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi