Filmlere doyacağız

Videoyu Aç Filmlere doyacağız
A
a

Ulusalda 11.cisi Eskişehir’de 4’üncüsü yapılacak Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) ETOS ve İMO paydaşlığıyla 24- 27 Nisan tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak. 6 gün boyunca sürecek festivale katılım ise ücretsiz olacak.


İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Deniz Kılıç, Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği Başkanı Nihal Bağcı ortak yaptıkları basın toplantısında festivalin içeriğini anlattılar. Festivalin 6 gün boyunca süreceğine dikkat çeken Bağcı şunları söyledi: “Toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren belgesel film içerikleri ile hekimler, veterinerler, ziraat mühendisleri, gıda mühendisleri, gıda üreticileri, çevre ve enerji alanında hizmet verenler, eğitimciler, sanatçılar, öğrenci, tüm üretici ve tüketicileri farkındalık yaratmak için katkı sağlamaya davet etmektedir. Sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğunu, sorunları yaratan düşünce kalıplarından kurtulup, çözüm odaklı olunması gerektiğini düşünen bireylerin ve kuruluşların gönülden desteği ile gerçekleşen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ne katkı veren tüm destekçilerimize gönülden teşekkür ederiz.” ESRA ÜNLÜ
 Festivalin programı şöyle: Etkinlik, 21 Nisan 2019 Pazar günü saat 11.00’de Espark önünde yapılacak basın açıklamasından ardından, Eskişehir Bisiklet Derneği ile Vos 26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ve tüm bisiklet kullananların katılımıyla Şehir Tanıtım turu yapılacak. Saat 11.30’da Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi bahçesinde ETOS Ritim Grubunun gösterisi ile Festivale ilk adım atılacak. Cenk Gündoğmuş müzikleriyle gün devam edecek. 22 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde film seçkilerinin fragmanlarının gösterileceği açılış programı, ETOS Çok Sesli Korosu’nun SYYF açılış konseri yapılacak. 24-25-26-27 Nisan Saat 13.30’da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde başlayacak Film gösterimlerinde, film konularına ilham veren konuşmacılar olarak Süheyla Evecen, Hüseyin Akçar, Tansu Sakarya, Ali Kamışlı SYFF de yer alacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi