GELECEĞİ DÜŞÜNÜN

Videoyu Aç GELECEĞİ  DÜŞÜNÜN
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç Organize Sanayi Mahallesinde yer alan Arıkan Kriko’yu ziyaret etti. Burada konuşan Büyükerşen, “31 Mart’ta Türkiye’nin geleceğini düşünerek oy kullanacağına inanıyorum” dedi.


Her zaman emeğin yanında olduklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP’li belediye başkanlarının olduğunu belediyelerde sendikal faaliyetlerin hür ve rahat biçimde gerçekleştiğini söyledi. Toplu iş sözleşmelerinde dengenin kolaylıkla kurulabildiğini anlatan Başkan Büyükerşen, “Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden tüm Türkiye gibi, işçi ve emekçiler de etkilendi. Gıda üretimi, hayvancılık üretimi bitti. Türkiye her şeyi dışarıdan almak zorunda. Sarımsağı bile Çin’den, mercimeği Hindistan’dan, fasulyeyi Meksika’dan alıyoruz. Hayvanları ise Balkan ülkelerinden ve Güney Amerika’dan alıyoruz. Hayvanları beslemek için gerekli samanı da Amerika’dan getirtiyoruz. Tüm bunlar borçlanarak alıyoruz. Büyük bir dış borç yükü sizlerin, sizlerin çocuklarının, torunlarının sırtına yüklenecek. Türk işçisi, doğruları görebilen, kararını verebilen seçmen olduğunu biliyorum. Sizlerin, 31 Mart’ta kullanacağı oyu futbol takımı tutar gibi parti tutmadan, memleketin gerçeklerine dikkate alarak, Türkiye’nin geleceğini düşünerek oy kullanacağına inanıyorum” dedi.    
DESTEK BEKLİYORUZ
31 Mart’ta gerçekleşecek olan seçimlerin genel seçim olmadığını belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Türkiye’de gittiğiniz diğer şehirlerde Eskişehirliyim deyince nasıl insanlar güzel bir yerde yaşıyorsunuz, şanslısınız diyorsa; bu şansı devam ettirmek gerekiyor. Aynı kadro ile göreve talibiz ve desteklerinizi bekliyoruz.  Emek en yüce değer. Nazım üstadın da dediği gibi ‘Bu dünya öküzün boynuzunda değil, bu dünya ellerinizin üstünde duruyor” dedi.   
BÖLÜNME YOK
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, “Hepimiz bir markete gittiğimizde veya bir alışveriş yaptığımızda Türkiye’nin halini görüyoruz. Ekonomik gidişat ortada, maaşlar her geçen gün eriyor. Eskişehir, Türkiye için çok önemli. Türkiye’deki pek çok olumsuzluğu kentimizde hissetmiyoruz. Ayrıca Eskişehir’de bölünme yok; herkes dost, yan yana gezebiliyor, sohbet edebiliyor. Dayanışma var” diye konuştu. HM
 
1000
icon
ali 12 Şubat 2019 19:47

kusura bakmayin ama miladiniz doldu. milleti akp gelirse söyle olur böyle olur diye kandirmayi birakin..... hepinize güle güleeeeeeee

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi