GELECEKTEN UMUTLUYUZ

Videoyu Aç GELECEKTEN UMUTLUYUZ
A
a

Gülay Kanatlı Ortaokulu’nun açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu okulda inşallah çok güzel hizmetler, çok güzel eğitim-öğretim imkanları doğacak. Ülkemizin geleceğine çok daha umutla bakabileceğiz” dedi.

Bir dizi ziyaret ve toplantıya katılmak için Eskişehir’e gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u, Valilik önünde Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Milletvekili Harun Karacan ile diğer yetkililer karşıladı. Daha sonra Valilik şeref defterini imzalayan Selçuk, Vali Çakacak’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Bakan Selçuk, Vali Çakacak ile birlikte Yunus Emre Toplantı Salonu’nda basına kapalı gerçekleştirilen ‘İl Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.
BÜYÜK UMUT
Gülay Kanatlı Ortaokulu’nun açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada yaptığı konuşmada, okul açılışlarının ya da okul yaptırmanın Türkiye’nin geleceği ve refahı için büyük umutları yüreklere doldurduğunu belirtti.
DAHA ANLAMLI
Eğitimde kalitenin yükselmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuk, şöyle konuştu: “Devlet olarak Türkiye’de çok sayıda okul yapıyoruz. Birçok binayı inşa ediyoruz. Hayırseverlerimizin de desteği çok önemsiyoruz. Bu okullar hep beraber olduğunda, millet-devlet el ele verdiğinde daha başka bir anlam taşıyor. Buradaki sosyal sermaye, buradaki hatıranın getirdiği zenginlik bu okullara başka bir değer katıyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak önümüzdeki süreçte, Türkiye’de eğitimde fiziksel altyapının, dijital altyapının ve insan kaynaklarına ilişkin altyapının giderek zenginleşmesi, daha değerli hale gelmesi için elimizden geleni ziyadesiyle yapmaya çalışıyoruz. Bir ülke ve millet ödevi olan bu eğitim meselesine herkesin gönülden katkı verdiğini biliyorum. Bu okulda inşallah çok güzel hizmetler, çok güzel eğitim-öğretim imkanları doğacak. Ülkemizin geleceğine çok daha umutla bakabileceğiz.”
GÖREVİMİZİ YAPACAĞIZ
Emeği geçen bütün öğretmenlere teşekkür eden Bakan Selçuk, “Anne, baba velilerimize teşekkür ediyoruz. Buradaki yöneticilerimizin yol göstericiliğine teşekkür ediyorum. Türkiye’de örnek çalışmalar çıkaran bir il olarak Eskişehir’in bu numuneliğini devam ettirmesinin önemini vurgulamak isterim. Eğer bizim bu tür okulların yapımında üzerine düşen görevler varsa bunu hayata geçirmek için azmettik” diye konuştu. Bakan Selçuk konuşmasını bitirdiği sırada açılış sırasında süslemede kullanılan sarı ve kırmızı renkteki balonlara bakarak, “Bu arada şu balonların sarı-kırmızı olması da çok iyi olmuş” ifadesini kullandı. 
DESTEK VERECEĞİZ
Açılışta konuşan ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı,  rahmetli babası Firuz Kanatlı’nın eğitime çok önem verdiğini ve annesi adına yaptırılan okulun projesinin babasının çizdiğini söyledi. Eskişehirli bir aile olarak eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Kanatlı, “Babaannem Hacı Hanife Kanatlı ve babamız Hacı Firuz Kanatlı adına okul yaptırmayı düşünüyoruz. Bir tanesini gıda meslek lisesi yapmayı planlıyoruz. Üç kardeş bunu yapacağız” dedi.
YOĞUN KATILIM
Açılışa AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ETİ Gıda Yönetim Kurulu üyeleri Aydan Kanatlı ile Gülden Kanatlı Derbil ile diğer ilgililer katıldı. Açılışın ardından Bakan Selçuk ve beraberindekiler, 20 derslikli okuldaki sınıfları ve atölyeleri gezip, öğrencilerle sohbet etti. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi