GENCECİK BİR FİDANA KIYDILAR

Okunma: 272
Videoyu Aç GENCECİK BİR FİDANA KIYDILAR
A
a

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri esnasında darp edilen ve tedavi gördüğü hastanede 10 Temmuz 2013'te hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölüm yıldönümü dolayısıyla Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP Milletvekili Jale Nur Süllü anma mesajı yayımladı.


‘Bundan tam 5 yıl önce, 19 yaşında gencecik bir fidan olan Ali İsmail Korkmaz’ın, Gezi Parkı olaylarında darp edilerek öldürülmesinin acısını yaşadık’ diyen Ataç, “Aynı günlerde özgür bir dünya için düşüncelerini dile getiren pek çok gencimiz, ne yazık ki benzer biçimde hayatını kaybetti. O karanlık günlerde Eskişehir’de her anne - baba Ali İsmail Korkmaz’ın acısını kendi evladını kaybetmiş gibi büyük bir üzüntüyle yaşadı. Demokrasi, barış ve kardeşliğin kenti Eskişehir, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak zulme karşı kenetlenmemiz gerektiğini, kimsenin barış ve kardeşliğimizi bozmasına izin vermeyeceğimizi gösterdi” dedi.
ZULME KARŞI KENETLENMENİN ADI
Başkan Kurt mesajında şu sözlere yer verdi: “Anadolu Üniversitesi Öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın Gezi Parkı Eylemleri sırasında Eskişehir'de darp edilerek hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 5 yıl geçti. Takvim yaprakları 2 Haziran 2013’ü gösterdiğinde bu topraklarda gece yarısı, 19 yaşında gencecik bir fidan vahşice darp edildi. Bu gencecik fidan, tam 37 gün boyunca verdiği yaşam savaşını 10 Temmuz 2013’de kaybederek adını ölümsüzler arasına yazdırdı. Bu 5 yıl da Ali İsmail Korkmaz’ın acısı, dün gibi tazeliğini korudu. Eskişehir, evladına; Ali İsmail Korkmaz’a sahip çıktı, bağrına bastı. Anne ve babalar, Ali İsmail Korkmaz’ın acısını kendi evladını kaybetmiş gibi büyük bir üzüntüyle yaşadı. Ali İsmail Korkmaz; demokrasinin, barışın ve kardeşliğin kenti Eskişehir’de zulme karşı kenetlenmenin adı oldu.”
UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ise “Düşlerinde özgür bir dünya umudu ile yaşamının en güzel döneminde aramızdan acımasızca kopartılan sevgili Ali İsmail Korkmaz’ın düşleri Eskişehir’de yaşamaya devam ediyor. Toplumun demokratik, özgür bir ülke özlemlerini seslendirdiği Gezi Eylemlerinin simgesi haline gelen ve Eskişehir’in evladı olarak yüreğimizde yaşayan Ali İsmail Korkmaz’ı ölüm yıldönümünde saygıyla anıyor, demokrasi mücadelesinde kaybettiğimiz tüm yaşamları unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı belirtiyorum” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi