Gençler yerel tartışmalara katılacak

Okunma: 242
Videoyu Aç Gençler yerel tartışmalara katılacak
A
a

Robert Bosch Stiftung ile Goethe-Institut Ankara’nın ortak olarak düzenlediği ‘SivilLAB’ Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’nde yenilikçi projelerle gençleri tanıştırıyor. SivilLAB uygulandığı noktada ev sahibi kurum ve yerel inisiyatiflerle yakın bir iş birliğiyle çalışacak bursiyerler; yenilikçi projeler gerçekleştirirken, yerel tartışmalara bizzat katılacak, yani katkılar sunabilecek.

 

SivilLAB uygulandığı noktada ev sahibi kurum ve yerel inisiyatiflerle yakın bir iş birliğiyle çalışacak bursiyerler; yenilikçi projeler gerçekleştirirken, yerel tartışmalara bizzat katılacak, yani katkılar sunabilecek, yerel yapıların profesyonelleşmesinde rol alacak ve Türkiye ile Almanya arasında sürdürülebilir işbirliği girişimlerinin ortaya çıkmasına bölgesel ve uluslararası düzeyde öncülük edecekler.

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’nde gerçekleşen bu program kapsamında 1 Alman bursiyer 2 yıl boyunca görev yapacak. 2 yıl Tepebaşı’nda çalışmaları yürütecek olan Jan Schierkolk proje ile ilgili şunları anlattı: “Türkiye ve Almanya arasındaki STK’lara katkı sağlamış olmak istiyorum. Gelmemin üzerinden çok zaman geçmedi ve buraya adapte olmak, öncelikle yaşayışı insanları, çalışmaları incelemek istiyorum. Elbette fikirlerim var ama şimdi dinlemek, okumak ve öğrenmek istiyorum. Daha sonra bu gözlemlerim üzerinden çalışmalar gerçekleştireceğim. Şimdi gençlik merkezinde gençler için nasıl plan ve projeler yürüteceğimizi düşünüyoruz. Aynı şekilde sendikalarla çalışmak istiyoruz. Buradaki STK’ların işbirliği fikrine açığız” dedi. (HM)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi