Gençliğimiz ışık saçacak

Videoyu Aç Gençliğimiz ışık saçacak
A
a

Odunpazarı Belediyesi Yıldıztepe, Göztepe ve Büyükdere Mahallesinin kesişme noktası olan 75. Yıl Parkı’na gençlerin kişisel ve mesleki gelişimi için Gelecek Atölyesi açtı. Törende konuşan Belediye Başkanı Kazım Kurt, verdikleri destekle gençlerin ışık saçmasını istediğini söyledi.

Odunpazarı Belediyesi tarafından Göztepe Mahallesi 75. Yıl Parkı’na yapılan ‘Gelecek Atölyesi’nde; oyunculuk, fotoğraf, youtube video eğitimi, diksiyon, grafik-tasarım, metin yazarlığı, şan, vurmalı çalgılar, gitar, görsel sanatlar ve etkili iletişim dallarında atölyeler düzenleniyor. Gelecek Atölyesi’nin gerçekleştirilen açılış törenine CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İzcilik Klubü öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÜLKENİN GELECEĞİ
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Başkan Kazım Kurt, gençliğin Türkiye’nin geleceği olduğunu söyledi. Türkiye’nin demokratik, sosyal, hukuk devletine inanan gençler ile kurtulabileceğini ifade eden Başkan Kurt, şunları söyledi: “Eskişehir’de kadınları, çocukları mutlu olan bir Odunpazarı diye başladığımız yolda gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle bu hedefimize ulaştık. Şimdi sıra aradaki gençlerimizi de bu işin içine katmak. Üniversite kenti olan Eskişehir’de gençlerimizin toplumla iç içe yaşamasını sağlamak istiyoruz. Başka şehirlerde bizden daha çok öğrenci var.”

GÜVENİYORUZ
Kütahya’da, Afyon’da Eskişehir’deki kadar üniversite öğrencisi var, ama ne yazık ki onlar kampüste yaşıyor” diyen Başkan Kurt, “Eskişehir’de öğrenciler içimizde yaşıyor. Biz de öyle olmasını istiyoruz. Biz onlarla birlikte yeni yeni projeler geliştirelim, onlar da yaşadıkları bu bölgelere ışık saçsınlar, istiyoruz. O nedenle burayı açtık. Önemli olan bu mekânın yaşatılabilmesidir. Cıvıl cıvıl, 24 saat iş üreten bir merkez olsun istiyoruz. Sanat, kültür, edebiyat, şiir ne gerekiyorsa; sinema, fotoğraf… Gençlerimizi geleceğe taşıyacak atölyeler burada. Türkiye’nin geleceği gençliktedir. Eğer demokratik, sosyal, hukuk devletine inanan gençleri yetiştirebilir isek sistemimizi kurtarırız. Aksi takdirde işin sonu kötüdür. Bu kötülüğe dur diyecek olan gençlerdir. Gençlere güveniyoruz, onları seviyoruz” diye konuştu.

PARKI GEZDİLER
Başkan Kurt’un konuşmasından sonra ESOGÜ İzcilik Kulübü İzmir Marşı ve İzcilik Marşını okudu. Ardından da Gelecek Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Kazım Kurt ve beraberindekiler, daha sonra Gelecek Atölyesi’ni ve 75. Yıl Parkı’nı gezdi. Açılış töreninde Sahnefon’da yerini aldı. Alakarga müzik grubu Sahnefon’da sahneye çıkarak açılış törenine katılanlar müzik ziyafeti sundu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi